Téměř deseticentimetrová vrstva těžkého a mokrého sněhu napadla na Broumovsku, kolem Náchoda a na Červenokostelecku to bylo od pěti do sedmi centimetrů. Náhlý sněhový příděl zmobilizoval v časných ranních hodinách silničáře a na některých místech už od čtvrté hodiny jezdili se spuštěnými radlicemi. Jak nám včera sdělil vedoucí náchodského střediska SÚS Ladislav Jiroušek vyjelo na silnice celkem osm posádek, které se s nečekanou dubnovou nadílkou musely vypořádat.

Mokrý sníh take „donutil“ k brzkým ranním výjezdům hasiče na Náchodsku. Ti však naštěstí neměli v náplni práce likvidovat následky dopravních nehod, ale odstraňovali stromy, v nichž už proudí jarní míza. Pod tíhou sněhu se ohýbaly a některé se zlomily.

„Byla to stejná situace jako vloni v říjnu, když napadl první sníh. I když na podzim to bylo nesrovnatelně horší,“ vidí Ladislav Jiroušek podobnost se včerejší nadílkou.

Mezi šestou a půl osmou hasiči z PS Náchod a JSDH Horní Radechová odstraňovali padlé stromy z komunikací ve Velkém Dřevíči, Horní Radechové, Zlíči a Pekle.