Východní Čechy mají opět svého zástupce mezi vítězi každoroční architektonické ankety Stavba roku. Vloni v celostátním klání bodovala rekonstruovaná lanovka na Sněžku, letos je to Komenského most přes Labe v Jaroměři, který nahradil starou spojnici centra města s jeho novými částmi. Starý most z roku 1884 sloužil do roku 2013, kdy musel být stržen po povodni na Labi, jež rozštěpila jeho pilíř a z následně se zřítila jedna z železných lávek. Nový most slouží od letošního jara. Projektovali ho architekti Mirko Baum, David Baroš a Vladimír Janata, postavila ho firma Chládek a Tintěra a jaroměřskou radnici vyšel na 27 milionů korun.

Na Valech se dočká proměny už příští rok
Jaroměř - Přihlásit Komenského most do soutěže Stavba roku jaroměřské radnici nestačilo. Uspět zkusila i s projektem urbanistické proměny lokality Na Valech, která leží mezi výpadovkou na Náchod a historickým náměstím. S ním by ostatně měla být propojena zamýšlenou pasáží.
„Připravujeme už podklady pro územní rozhodnutí, příští rok bychom celý projekt chtěli realizovat," uvedl jaroměřský starosta Jiří Klepsa.