Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Atrakce letos postaví na louce

Náchod /ANKETA/ - Pouťovým atrakcím na zdejším Masarykově náměstí odzvonilo. Po více než dvaceti letech, kdy se pouť konala vždy na tomto místě, se radní města rozhodli, že letos tomu bude jinak.

18.7.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Ája Burešová

Pouťové radovánky se spolu se zábavným programem uskuteční druhý srpnový víkend za nákupní zónou v Bělovsi, kde se pravidelně konají i cirkusová představení.

K závěru vybrat pro Vavřineckou pouť jiné prostory došli radní na základě stížností obyvatel, kteří poukazovali především na ztíženou dopravní obslužnost v centru města, a to po dobu téměř jednoho týdne.

„Obchodníci a občané podnikající na náměstí upozorňovali na velké snížení svých tržeb, lidé, kteří mířili s balíky na poštu, na komplikovanou dostupnost a imobilní občané měli ztížený pohyb po náměstí," uvedla výčet z mnoha důvodů mluvčí radnice Nina Adlof. Dodala, že náměstí se již delší dobu ukazovalo pro konání poutí jako nevhodné a bylo nutné začít celou věc řešit. „Cílem bylo rozhodně tradici poutí zachovat a zároveň najít pro její konání lepší a vhodnější místo," zdůraznila Adlof. Město v loňském roce vyzvalo občany, aby posílali své náměty, kde pouť pořádat, ale nikdo se neozval.

S přemístěním Vavřinecké pouti naopak nesouhlasí ředitelka náchodského SVČ Déčko Ludmila Pohanková. „Atrakce by měly stát na zpevněné ploše, jejich umístění například na louce je velmi obtížné s ohledem na jejich váhu a již při mírném dešti hrozí rozbahnění prostoru v místech pohybu lidí, při delším dešti hrozí zaboření atrakcí," obává se Pohanková.

To však město popírá. „Nejsou známa žádná rizika, která by při pořádání pouti na louce za nákupní zónou hrozila," odmítla mluvčí náchodské radnice Nina Adlof.

Vavřinecká pouť však nejsou jen kolotoče, stánky a atrakce, ale i slavnostní mše v kostele sv. Vavřince. Původní Náchodský jarmark byl po dohodě s děkanem Boguslawem Partykou přeměněn v roce 2000 na Vavřineckou pouť a doplněn právě o tuto mši, jež téhož roku celebroval arcibiskup Karel Otčenášek. Tím byla ustavena tradice Vavřinecké pouti a zejména svěcení chleba v závěru mše. „Vybudování této tradice stálo velké úsilí a dnes po 12 letech všem katolickým věřícím v Náchodě připadá jako naprosto samozřejmá věc. Nehledě na to, že přemístění atrakcí na okraj města způsobí odtržení duchovní mše od lidí, kteří přicházejí jen za zábavou," míní ředitelka náchodského Déčka Ludmila Pohanková.

Pořadatelem již není SVČ Déčko, které se na akci od roku 1994 podílelo a zasloužilo se o vybudovaní Vavřinecké tradice, ale provozovatel zábavných atrakcí Jan Pazdera, město Náchod a David Novotný.

Co říkáte na to, že Vavřinecká pouť bude na louce v Bělovsi?

Natálie Nedělková.

Natálie Nedělková,
Náchod

Odsunutím pouti na okraj města se asi zmenší její návštěvnost. Zatím nedokážu posoudit, jak se tato změna osvědčí.

Vlasta Pešková.

Vlasta Pešková,
Náchod

Je to super nápad, na náměstí bude klid a obchodníkům to nebude kazit kšefty. Louka bude i mnohem prostornější.

Václav Zikmund.

Václav Zikmund,
Náchod

Zrovna včera to chlapi řešili v hospodě. Bude to pro lidi z ruky a jak zaprší, louka se rozbahní a bude po pouti.

Eva Fišerová.

Eva Fišerová,
Náchod

Na náměstí měla pouť své kouzlo. Za městem bude upadat. Ke všemu bude poblíž té nebezpečné křižovatky.

Autor: Regina Hellová

Co říkáte na to, že Vavřinecká pouť nebude na náměstí?

Louka za nákupní zónou je lepším řešením.

8 hlasů

Pouť patří rozhodně na náměstí.

19 hlasů

Je mi to jedno, na tyto akce stejně nechodím.

3 hlasy

Uvidíme, jak se toto řešení osvědčí.

3 hlasy

Hlasovalo: 33

Anketa byla ukončena

18.7.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volební komise v Rožmitále u Broumova měla na strosti nejmenší okrsek na Broumovsku. S přenosnou volební urnou navštívily členky volební komise i manžele Žočkovy, pro které by kvůli vysokému věku byla návštěva volební místnosti náročná.
3

Manželé Žočkovi volili doma, komise za nimi přijela s přenosnou volební urnou

Volby v železničním muzeu "výtopna" v Jaroměři.
13

OBRAZEM: V Jaroměři volí mezi historickými vlaky

Do volební místnosti v centru Broumova mířili turisté s volebními průkazy

Broumov – Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se dnes v osm hodin přehouply do druhého dne i ve volebním okrsku číslo šest, který sídlí ve Staré radnici na Broumovském náměstí. Za včerejšek odvolilo zhruba 37% evidovaných voličů.

Nová sezona začala už také výběrům

Náchod - První ze dvou venkovních turnajů okresních fotbalových výběrů kategorií U11 a U12 se odehrál ve Rtyni v Podkrkonoší a v Úpici.

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková

Náchod - Do volebních místností dnes zavítali i političtí matadoři - předseda KDU-ČSL a místopředseda vlády pro vědu a výzkum Pavel Bělobrádek, místopředseda ČSSD, poslanec a starosta Náchoda Jan Birke i poslankyně za KSČM Soňa Marková.

Hlasovat lze i pro zesnulého náčelníka krkonošské horské služby

Královéhradecko - Adolfu Klepšovi mohou voliči posílat preferenční hlasy. Nepropadnou. Podle krajského úřadu připadnou straně, za kterou Klepš kandidoval. Přesto je to podle úředníků neobvyklá situace a poslané hlasy lze vnímat pietně či symbolicky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení