VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Atrakce poškodila broumovské náměstí

Broumov /FOTOGALERIE/ – Tuny železa, které mají o pouti dělat radost mládeži, tak předvedly i to, že dokážou ublížit historickému středu města. Už od začátku týdne se broumovské Mírové náměstí plní různými atrakcemi, pro něž velký den nastane v sobotu 26. června o Broumovské pouti.

25.6.2010
SDÍLEJ:

Foto.Foto: Technické služby

A je to právě umístění pouti v centru města, které pravidelně rok co rok touto dobou kritizují zejména ti, kdo bydlí na náměstí a v jeho okolí. Vadí jim nejen hlasitá hudba linoucí se z každé atrakce a vyvolávání „prodloužených jízd“, ale i ničení historického centra těžkou technikou.

Zvlášť letos se majitelé atrakcí „vyznamenali“ a jejich stopy byly na náměstí patrné už od úterního odpoledne. „Atrakce jsou čím dál těžší, mohou vážit až 35 tun. Vůbec tady nemají na vydlážděném náměstí co dělat. Pak to takhle vypadá,“ rozhazoval rozčileně rukama prošedivělý šedesátník nad spouští, kterou v levém dolním rohu náměstí způsobilo při hledání stanoviště jedno z kolových monster.

Atrakce, která na vyvýšenou plochu broumovského náměstí vjela v místech bývalého Městského hotelu, projela podél spodní hrany na druhou stranu náměstí, kde musela zvládnout zatáčecí manévr. Při rejdu však kola železného „mastodonta“ vyházely dlažební kostky z prostoru asi pěti čtverečných metrů. Kromě toho popraskaly a vyštíply se pískovcové bloky, mezi nimiž jsou žulové kostky umístěny do kosočtvercových polí.

Hned se kolem místa nehody seběhli kolotočáři, kteří se narychlo pokoušeli vyhozené kostky vrátit zpět do jejich „lůžka“. To se jim pochopitelně nedařilo. Mezitím někdo z místních svědků o tom zpravil Městskou policii, která zavolala Technické služby.

Dlažbu poškodila mnohatunová atrakce, kostky jsou sice zpátky, ale původní stav to rozhodně není

Když vedoucí Technických služeb města Broumova přijel na náměstí viděl skupinu „komediantů“ jak se napáchnou škodu snažili odstranit. Sháněli se po dlaždiči, který by jim s tím pomohl a za úplatu dal náměstí do pořádku. Největší zkušenosti s dlažbou má v Broumově bezesporu celoživotní dlaždič TS pan Tobiášek, který v prosinci loňského roku odešel do důchodu. Kolotočáři ale zřejmě dali přednost před kvalitou levnější nabídce a do opravy dlažby v centru města se pustil muž, který podle našich informací sice absolvoval dlaždičský kurz, ale jeho praxe nedosahuje takové kvality. A podle toho opravené místo vypadá. „Stojí to za prd,“ ohodnotil laickým okem vydlážděnou záplatu jeden z kolemjdoucích.

A co bude dál s náměstím, které má plno nových šlinců od těžké techniky? Jak jsme se dozvěděli, provozovatelé atrakcí mají náměstí pronajaté od pondělí tohoto týdne do pondělí týdne příštího, kdy si půjdou převzít plochu v centru města zpět TS. Podle smlouvy by pak měly dát náměstí do pořádku a náklady vzniklé odstraněním škod by měli uhradit provozovatelé atrakcí. Je otázkou, zda se k tomu postaví čelem…

Autor: Jiří Špreňar

25.6.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Martin Jiránek

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

Před volbami dali přednost rodině a vstoupili do svazku manželského

Janovičky u Broumova - Vhodit volební lístek do volební urny je úkon, který se neděje každý den.

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Královéhradecký kraj - V pátek a v sobotu mají lidé možnost jasně se vyjádřit k budoucnosti Česka. Od 14 hodin, kdy začaly volby do Poslanecké sněmovny PČR, jsou otevřené volební místnosti a voliči až do sobotního odpoledne mohou rozhodovat, kdo zemi v následujících čtyřech letech povede.

Manželé Doležalovi z Náchoda volili v hlavním městě Švédska

Stockholm, Náchod - Eva a Michal Doležalovi z Náchoda měli cestu do Stockholmu naplánovanou už dlouho před volbami. "Nebyla nám však lhostejná naše budoucnost a pokud chci věřit v demokracii, je nutné, aby byla volební účast co nejvyšší," říká maminka třech dětí.

Svůj hlas hodil do volební urny jen pár vteřin před uzavřením volební místnosti

Božanov - Je krátce před čtrnáctou hodinou a do uzavření volebního okrsku zbývají tři minuty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení