Akce, jež je určena pro všechny věkové kategorie a kterou pořádají Duha Bartoňka spolu se SVČ Déčko, nabídne aktivní prezentaci občanských sdružení dětí a mládeže a středisek volného času.

Zásluhou Bambiriády mají každoročně tisíce dětí a mladých lidí v celé republice možnost vybrat si pro sebe tu nejlepší volnočasovou aktivitu.

„Všichni si budou moci na vlastní kůži vyzkoušet různé hry, zážitkové programy či netradiční aktivity," informoval Gerd Weinlich z náchodského SVČ Déčko.

Odvážní vyzkoušejí lanové dráhy či létání na laně. Ti, kteří mají v oblibě vodu, si přijdou na své při raftování na Metuji, dobrodruhové si prohlédnou indiánské teepee a poměří si svoje střelecké a indiánské dovednosti. Neposedové si budou moci zaskákat na trampolíně.

K vidění bude i hvězdná obloha či krajina z koňského sedla. Nebude chybět ani možnost žonglování nebo laserová střelnice. Svoji výstroj a výzbroj předvede Armáda a Policie České republiky.

Na Bambiriádě bude připravena také spousta vystoupení dětí z mateřských a základních škol. Chystají se pohádky, kouzla a čáry.

„Vstupné bude pro děti, mládež i dospělé zdarma. Návštěvníci Bambiriády budou mít možnost zdarma či se slevou navštívit další atraktivní vybraná místa v našem regionu," upřesnil na závěr Gerd Weinlich.