VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Bělovsi započali s opravou prameníku minerální vody Ida

Náchod –Obyvatelé města a okolí si budou moci osvěžující minerálku čerpat pro svou potřebu v důstojnějším prostředí.

25.5.2011
SDÍLEJ:

Oprava prameníku Idy v Bělovsi.Foto: Zdeněk Majer

Zchátralý prameník běloveské kyselky Ida dostane důstojnou podobu. Náchodští občané tak budou moci svou oblíbenou minerálku čerpat v příjemnějších podmínkách.

To, že se mohlo v někdejších lázních začít se zvelebováním prameníku, posvětila městská rada schválením možnosti bezplatného užívání nemovitostí potřebných pro zprovoznění odběrného místa minerální vody. „Podepsáním smlouvy o výpůjčce na dobu dvaceti let s majitelem nemovitostí - Běloveské lázně, a.s. - tak mohly být v minulém týdnu zahájeny potřebné stavební úpravy pro vybudování prameníku, historicky pojmenovaném také jako kaplička nad pramenem Jakubovým v Bělovsi,“ informovala o zahájení stavebních prací mluvčí náchodského úřadu Nina Adlof.

Jak uvedl náchodský místostarosta Tomáš Šubert, náklady na opravu objektu a na technologii čerpání přijdou přibližně na 800 tisíc korun.
V současné době kyselka vytéká do řeky Metuje volně z několika trubek, z nichž si ji lidé stáčí do nádob.

Zdejší radnice začala opravovat objekt s poramenem známé minerální vody Ida, čímž naplňuje jeden z bodů svého programového prohlášení.
„Oprava prameníku je jakýmsi prvním krokem, chcete-li světýlkem v tunelu. Věříme, že na jeho konci bude celková obnova bělověských lázní,“ řekl místostarosta Tomáš Šubert.

„Dříve se o Bělovsi jen mluvilo a nikde nic nebylo vidět. Doufáme, že tyto práce neskončí jen u prameníku, ale že se něco začne hýbat i s lázněmi, aby ostudné stavby získaly zpět svůj význam,“ přál by si Zdeněk Majer, kde si do Bělovsi jezdí pravidelně čepovat volně vytékající Idu.

O tom, že mezi náchodskými občany je o opravu kapličky opravdu veliký zájem, svědčí i fakt, že celá řada místních řemeslníků nebo firem nabízí provedení některých stavebních prací zdarma případně pouze za cenu použitého materiálu. ⋌(řez)

25.5.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Sobotka - Náchod B

Ve šlágru kola slavila úspěch kostelecká taktika

Počítání volebních hlasů.

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

Těším se na to, co mi život přinese nového, říká Soňa Marková

Náchod - “Výsledky voleb jsou pro mě osobně a hlavně pro KSČM velkým zklamáním. Nečekali jsme, že se hlasy přesunou tak významně ke stranám, které jsou spíše populistické. Ale voliči rozhodli,” říká poslankyně za KSČM Soňa Marková.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Lídr královéhradecké krajské kandidátky ČSSD Jan Birke svůj post poslance obhájil, ale po skončení voleb a sečtení hlasů bylo vidět, že k radosti má daleko.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení