„Celkem se letos přihlásilo 48 filmů, z nichž nakonec bylo vybráno do soutěže 37 snímků,“ informovala nás včera ředitelka festivalu Máša Jirmannová, a pro upřesnění dodala, že to je o pět více než v loňském roce. „Zájemci z řad filmařů se hlásí ještě teď, ale bohužel je už musím odmítat,“ vysvětluje, že se v těchto dnech již tisknou katalogy a programy jednotlivých filmových bloků.


Festival bude zahájen ve čtvrtek 23. srpna v 17 hodin vernisáží výstavy fotografií Jiřího Hladíka. Po slavnostním zahájení festivalu v teplickém kině se hned začne s promítáním prvních bloků soutěžních filmů. Jejich promítání bude pokračovat v sobotu a v neděli od dopoledne do nočních hodin na dvou „frontách“ – v kině premiéry a ve škole reprízy.


Kromě filmů s přírodní či horolezeckou tématikou je pro návštěvníky připraven i další program. Olda Šlegr bude hovořit o Kamčatce, Karla Štěpánková o loňské expedici do Hindúkuše, italská lezkyně Jenny Lavarda povypráví o svém lezeckém životě a zájmu posluchačů se bude jistě těšit pražský primátor Pavel Bém, který v kině v sobotu přiblíží nedávné dobývání střechy světa.


Samozřejmě nebudou chybět ani hudební a sportovní programy – nedělní běh teplickými skalami, závody ve sportovním lezení boulderingu, koncerty skupin Telegraf či Děda Mládek Illegal Band.