V ONN používají testy u nichž výrobce udává citlivost 93,3 %. To znamená, že v průměru test ukáže správný výsledek u 28 ze 30 testovaných. V průběhu testovacího období může být jedna osoba otestována opakovaně, nejdříve však po pěti dnech. V případě, že by někdo požadoval test po kratší době, je to možné pouze v režimu samoplátce (cena 350 Kč).

Testování bude probíhat obvykle v době od 10:15 do 12:00 a dále od 12:30 do 18:00. Podmínkou otestování je rezervace v rezervačním systému nemocnice.  „Vzhledem k tomu, že neznáme zájem ze strany veřejnosti, prosíme zájemce, aby preferovali dřívější volné termíny,“ vyzvala nemocnice na svých webových stránkách veřejnost, aby nemusely odběrové týmy čekat do večerních hodin na jednoho nebo dva zájemce.

Informace k testování

Rezervace:

- je nutné rezervovat termín pro každou osobu samostatně (nelze zarezervovat jeden termín pro celou rodinu)
- v rezervačním formuláři je nutné pečlivě vyplnit požadované údaje, zejména je třeba dbát na správné vyplnění zdravotní pojišťovny a telefonního čísla

Odběr:

- na odběr je třeba dorazit co nejpřesněji v rezervovaný čas (v opačném případě vznikají zbytečné fronty osob nebo automobilů)
- zájemci o testování přijíždějící autem sledujte dopravní značení, do areálu nemocnice se vjíždí z ulice Nemocniční
- při odběru je nutné prokázat se kartičkou zdravotní pojišťovny
- samotný odběr probíhá velmi rychle, provádí se výtěrem z nosu

Výsledek testu:

- odebrané vzorky jsou zpracovávány bezprostředně po odběru, výsledek testu bude znám obvykle do 30 min.
- z důvodu zvýšení kapacity odběrového místa a zabránění kumulace většího počtu osob nebo automobilů odesíláme informaci o výsledku testu prostřednictvím SMS na telefonní číslo zadané v rezervačním formuláři (cca do 30 min. po odběru)
- potvrzení v papírové podobě je možné po obdržení SMS získat v odběrovém centru (připravujeme také zasílání potvrzení o výsledku ve formátu PDF na email zadaný při rezervaci)
- v případě pozitivního testu bude dotyčný kontaktován na telefonní číslo zadané v rezervačním formuláři