„To se nedá srovnat. Hned se tady lépe nakupuje a přibylo i mnohem více zboží. Je to velká změna k lepšímu," pochvaloval si postarší manželský pár z Náchoda a postupně plnil košík nejen akčním zbožím. „Sice už tolik neušetříme, kurz není tak výhodný, ale oblíbili jsme si mnoho polských potravin a sledujeme speciální slevové nabídky. Nákupy v Polsku nám dlouhodobě vyhovují a stále se vyplatí," shodli se manželé a dodali, že naopak benzin tankují v Náchodě či jeho blízkém okolí, kde momentálně vychází oproti Polsku levněji.

Cena pohonných hmot v Polsku (Kudowa-Zdrój) začátkem prosince 2023.Cena pohonných hmot v Polsku (Kudowa-Zdrój) začátkem prosince 2023.Zdroj: Deník/Regina Hellová

Obchod Biedronka najdete na adrese Zdrojowa 33. Rekonstrukce trvala několik týdnů, prodejna se znovu otevřela zákazníkům koncem listopadu. K parkování lze využít vyhrazené parkoviště, po vytištění kuponu z automatu je hodina zdarma. Téměř naproti této prodejně, když přejdete hlavní cestu, se nachází supermarket Dino. Větší supermarket řetězce Biedronka je na adrese Główna 42C. Hned vedle stojí prodejna Lidl.