„Smlouva s vítězem veřejné zakázky, organizací Trutnov Trails z.s., je podepsaná. Díky této investici města Náchoda za bezmála tři miliony korun vznikne trasa pro horská kola, takzvaný bike trail, který využívá přirozený sklon terénu. Pro výjezd na startovní pozice této trati bude sloužit existující síť lesních cest a turistických stezek," informovala mluvčí náchodské radnice Nina Adlof a ujistila, že stezka je navržená tak, aby vyhovovala širokému spektru cyklistů a má být citlivě zasazená do krajiny s ohledem na životní prostředí a okolní přírodu.

Kudy trasa trailu povede?

Výchozím bodem bude Jiráskova chata na Dobrošově s potřebným zázemím, případně další místa v okolí trasy. Cílem bude sportovní areál s pumptrackem a dopravním hřištěm v Bělovsi.

„Při plánování i přípravě projektu jsme úzce spolupracovali s členy spolku Náchodské stezky a počítáme s nimi i při následné správě a údržbě stezek. Bez těch, kterým je právě tento druh sportu nejbližší, by se realizace takovéto investice rozhodně neobešla,“ upřesnil místostarosta Jan Čtvrtečka.

Nový moderní víceúčelový stadion v Hronově z ptačí perspektivy.
Šestitisícový Hronov má stadion za desítky milionů. Nerodil se zrovna lehce

Traily budou mít široké uplatnění pro sportovní vyžití návštěvníků a obyvatel nejen Náchoda, ale i přilehlých obcí a měst. „S ohledem na návaznost na polskou síť podobných stezek lze očekávat i zvýšený zájem zahraničních uživatelů. Výstavba přispěje také k využití již vybudované rekreační infrastruktury a výrazně zvýší turistický a rekreační potenciál celé oblasti," vysvětlila mluvčí.