VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bor Machov chová nejlepší trofejové muflony

Machovská Lhota – Na sále hostince U Lidmanů se o víkendu uskutečnila výroční schůze Mysliveckého sdružení BOR Machov.

7.4.2010
SDÍLEJ:

Lovec Petr Žoček s trofejí muflona. Jedná se o světový rekord ulovený ve volné přírodě v říjnu 2009 v lokalitě obce Bělý na Machovsku.Foto:

Tato organizace sdružuje myslivce z Machova, Machovské Lhoty a Bělého, kteří jsou vedeni řádně zvoleným výborem, v jehož čele stojí předseda Petr Zima a hospodář Jiří Scholz.

Členové spolku – myslivci – provozují myslivost na rozloze 1545 hektarů, na pozemcích, které jsou pronajaty od Honebního společenstva (jedná se o spolek vlastníků).

Myslivecké sdružení Bor v minulosti mnoho let usilovalo o udělení bonity pro chov mufloní zvěře. Spolek nakonec tuto bonitu obdržel. A jak se v současné době ukazuje, bylo to jedině dobře. Cílený chov mufloní zvěře totiž myslivcům z Machovska přinesl ohodnocení honitby nejlepším chovem trofejových muflonů, což dokazuje několik trofejí s vysokým bodovým ohodnocením.

V roce 2009 byl dokonce uloven muflon, který získal takzvanou Zlatou medailí, což je nejlepší mufloní trofej na světě.

Muflona, za nějž bylo uděleno toto jedineční ocenění, ulovil a dohledal lovec Petr Žoček za doprovodu Jiřího Scholze v říjnu 2009, a to v lokalitě obce Bělý na Machovsku. Jedná se o největšího uloveného muflona ve volné honitbě nejen v této oblasti, ale rovněž v rámci světa.
Na Světové výstavě vývoje myslivosti a lovectví, která se konala ve Vídni a v Brně, získal lovec Petr Žoček Certifikát oceněné lovecké trofeje muflona na 247,45 bodů CIC.

Více informací o této unikátní trofeji a také rozhovor s Petrem Žočkem a Jiřím Scholzem přineseme v Náchodském deníku v pátek.

Další ze zajímavých informací z Mysliveckého sdružení Bor Machov se týká právě uplynulého zimního období. To totiž prověřilo připravenost myslivců. Dlouhodobé mrznutí a napadaná velká vrstva sněhu měly v zimě na svědomí to, že zvěř byla velmi odkázána na přikrmování myslivců. Jedněmi z nejdůležitějších zařízení určených k těmto účelům jsou krmelce, které myslivci v létě naplní senem, a v zimě, kdy zvěř strádá, ji přikrmují – jadrným krmivem, léčivým krmivem, solí i dalšími krmivy. Jak se ukázalo, toto přikrmování zvládli myslivci z Machovska v zimě na výbornou – zvěř byla udržována v dobré kondici.

Autor: Věra Sýkorová

7.4.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sobotka - Náchod B

Ve šlágru kola slavila úspěch kostelecká taktika

Počítání volebních hlasů.

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

Těším se na to, co mi život přinese nového, říká Soňa Marková

Náchod - “Výsledky voleb jsou pro mě osobně a hlavně pro KSČM velkým zklamáním. Nečekali jsme, že se hlasy přesunou tak významně ke stranám, které jsou spíše populistické. Ale voliči rozhodli,” říká poslankyně za KSČM Soňa Marková.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Lídr královéhradecké krajské kandidátky ČSSD Jan Birke svůj post poslance obhájil, ale po skončení voleb a sečtení hlasů bylo vidět, že k radosti má daleko.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení