„Zatočte s elektroodpadem“ – pod tímto názvem se skrývá interaktivní recyklační roadshow pro veřejnost, která na své cestě republikou zavítá do 80 českých měst. Jedním z nich se ve středu stal i Broumov.

Počasí sice příliš nepřálo, ale zelenožluté stany, které vyrostly v horní části Mírového náměstí, se ctí odolávaly větru a dešti, a vybraný tým promotérů si poradil i s množstvím lidí, kteří se buď přišli jen podívat nebo přinesli nějaký ten vysloužilý elektrospotřebič. Zde měli možnost spotřebiče bezplatně odevzdat a zároveň se dozvěděli, co je následně během recyklace čeká. K tomu byla připravena zábavná show spojená s kvízy a možností získat ceny.
„Na to, jaké bylo počasí, tak akce proběhla velkolepě,“ pochvaloval si organizátor této akce Ondřej Hroneš krátce poté, co hodiny na Staré radnici odbyly čtyři odpoledne a akce končila.

„Dopoledne přišly asi dvě stovky dětí z místních základních a mateřských škol. Během dne pak přicházelo celkem dost lidí, kteří přinášeli elektroodpad, jenž doma už nepotřebují,“ říká organizátor, že do velkého červeného kontejnéru putovaly různé nepotřebné spotřebiče, které už doma nestrkají do zásuvky.

Každý, kdo přinesl nějaký elektroodpad, dostal kuponek a za ten si mohl zatočit na slunečnici štěstí a vyhrát jednu z nabízených cen.

Přistavený kontejnér obyvatelé Broumova naplnili zhruba do poloviny a elektroodpad jich přineslo tolik, že organizátorům ceny došly ještě dříve, než odpolední program skončil. „Ceny se rozdaly úplně všechny,“ potvrdil Deníku Ondřej Hroneš, a odhadl, že v Broumově se kontejner zaplnil zhruba tunou odložených elektrospotřebičů.

„Lidé nosili nejvíce staré videopřehrávače, rádia, žehličky, varné konvice a telefony. Byly i nějaké ledničky a pračky, ale ve většině případů se jednalo spíš o drobnější elektrospotřebiče. Pan Rain nám dokonce donesl starou kalkukačku, která vážila aspoň 10 kilogramů,“ uvedl jako zajímavost, a dodal, že projekt „Zatočte s elektroodpadem“ má za cíl motivovat občany k aktivní recyklaci.