„Mohu vám potvrdit, že po 16. hodině bylo nalezeno tělo muže bez známek života," uvedla policejní mluvčí Lucie Konečná. „Jednalo se o 42letého cizince, který zemřel zřejmě bez cizího zavinění. Byla nařízena soudní pitva,“ doplnila policejní mluvčí. To, zda tělo muže bylo nalezeno ve stanu nebo na volném prostranství rozsáhlého areálu, policejní mluvčí nekomentovala. „V tuto chvíli bližší informace nemůžu podat," dodala.

Brutal Assault začíná: V josefovské pevnosti se zabydlují tisíce metalistů

Šestadvacátý ročník festivalu Brutal Assault se koná v josefovské pevnosti do 12. srpna. Pro policisty to i letos znamená zvýšený dohled nejen nad veřejným pořádkem, ale i zajištěním bezpečnosti a plynulosti na silnicích v okolí místa konání festivalu. "Monitorujeme zejména příjezdové a odjezdové trasy k areálu," uvedla vedoucí oddělení tisku a prevence Magdaléna Vlčková s tím, že dopravní policisté se rovněž zaměří na případné požívání alkoholu a jiných návykových látek u řidičů motorových vozidel i cyklistů. „Náhodně projíždějící motoristé budou muset počítat s menším zdržením," upozorňuje.

S ohledem na každoročně početnou skupinu návštěvníků z jiných států disponují policisté preventivními informacemi v tištěné podobě v několika jazykových mutacích tak, aby byly informace pro všechny srozumitelné a jasné. Najdou v nich varování před krádežemi, ale také například čísla na tísňové linky.

Brutal Assault začíná: V josefovské pevnosti se zabydlují tisíce metalistů | Video: Jirka Řezníik

„Situaci v Jaroměři, konkrétněji v Josefově, během konání festivalu i po jeho skončení budeme neustále monitorovat. Spolupracujeme s organizátory, s bezpečnostní agenturou, s jaroměřskou městskou policií a samozřejmě s dalšími složkami IZS," dodala Magdalena Vlčková, že v případě potřeby se mohou lidé obracet na linku 158, na nejbližší policejní hlídku či služebnu v Jaroměři.