"Pro policisty to bude i letos znamenat zvýšený dohled nejen nad veřejným pořádkem, ale samozřejmě se budeme věnovat také zajištění bezpečnosti a plynulosti na silnicích v okolí místa konání festivalu s důrazem na všechny přístupové cesty. Policisté budou monitorovat zejména příjezdové a odjezdové trasy k areálu," uvádí policejní mluvčí Magdaléna Vlčková.

Přípravy na Brutal Assault vrcholí. Od 9. do 12. srpna se Josefov promění na metalovou pevnost.
OBRAZEM: V pevnosti se i za deště rodí metalové peklo. Brutal Assault se blíží

Vzhledem k předpokládanému navýšení dopravy zde bude nutné dbát zvýšené opatrnosti zejména v době snížené viditelnosti a v nočních hodinách. Dopravní policisté se rovněž zaměří na případné požívání alkoholu a jiných návykových látek u řidičů motorových vozidel i cyklistů. Náhodně projíždějící motoristé budou muset počítat s menším zdržením. 

"V průběhu konání celého festivalu se zaměříme také na šíření preventivních informací pro návštěvníky s cílem ochránit svůj majetek. Ve spolupráci s BESIPem budeme pokračovat v osvětě bezpečnosti chodců," popisuje mluvčí.

Informace i v cizích jazycích

S ohledem na každoročně početnou skupinu návštěvníků z jiných států mají policiesté preventivní informace v tištěné podobě v několika jazykových mutacích. Cizinci v nich najdou varování před krádežemi, ale také například čísla na tísňové linky.

Veškeré podstatné informace pro návštěvníky jsou také uvedené na webových stránkách festivalu, kde je i v přehledné podobě znázorněná mapa s příjezdovými komunikacemi a řešením celkové dopravní situace, přičemž podstatné informace jsou uvedeny v sekci Všeobecné podmínky pro návštěvníky festivalu.

Zvýšenou pozornost by měli zájemci o návštěvu festivalu věnovat i nákupu vstupenek. Policisté v uplynulých dnech zaznamenali nabídku vstupenek prostřednictvím sociálních sítí, kdy kupující odeslal prodávajícímu požadované peníze na účet, ten však přestal s kupujícím komunikovat. A vstupenky poškozený dosud neobdržel.

Festival Brutal Assault. Ilustrační snímek.
Sháníte vstupenky na Brutal Assault? Dejte si pozor na podvodníky

"Situaci v Jaroměři, konkrétněji v Josefově, budeme před zahájením festivalu, při jeho konání a po skončení neustále monitorovat. Spolupracovat budeme s organizátory festivalu, s bezpečnostní agenturou, s jaroměřskou městskou policií a samozřejmě s dalšími složkami IZS," ujišťuje Magdaléna Vlčková.

V případě potřeby se mohou lidé obracet na linku 158, na nejbližší policejní hlídku či služebnu v Jaroměři.