Jak se k tomu dostalo? Rozhodla o tom nominace spokojené cestující, která o červenokosteleckém nádraží referovala těmito slovy: „Nádraží mne okouzlilo příjemnou barvou, čistým a uklizeným okolím a záplavou květin. Paní v pokladně byla vždy milá a příjemná, ochotně poradila, pokud jsem měla problém. Součástí nádražíčka je i čistá a voňavá toaleta, což pokládám při cestování za velice důležité. Pracovníkům nádraží patří mé poděkování a obdiv. Nádraží je hezky upravené, má příjemné prostory pro cestující, červená fasáda ladí s názvem města. Před nádražím jsou nově stání pro autobusy."

K tomuto hodnocení jistě přispěla rekonstrukce nádražní budovy, kterou provedly České dráhy už před osmi lety. Tomáš Kábrt z červenokosteleckého městského úřadu informoval o tom, že stanice soupeří o titul s nádražím Běšiny, Český Brod, Český Těšín, Grygov, Horní Lipová, Nedvědice, Rynoltice, Veřovice a Včelnička. Všichni tito kandidáti byli vybráni z nominací veřejnosti. Ve veřejné anketě může červenokostelecké nádraží podpořit úplně každý, a to na stránkách www.nejnadrazi.cz. Hlasování je možné i pomocí sms zprávy z mobilního telefonu.

Cílem soutěže o nejkrásnější nádraží je najít a vyzdvihnout pozitivní příklady a odměnit ty, kteří často nad běžné povinnosti zvelebují prostory, sloužící všem.