VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Budou ekologičtější, ale i ekonomicky šetrnější

Jaroměř - Během loňského a letošního roku byly vedením města plánovány investice do městských objektů. Po zvážení možností financování a přínosu pro občany města byly ze seznamu vybrány objekty mateřských škol Knappova a Na Zavadilce a Základní školy Josefov.

6.11.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Vít Šimánek

Investice do těchto objektů zahrnují kompletní rekonstrukci obvodových plášťů těchto budov. Plánovaná rekonstrukce neobsahuje pouze zateplení fasády, ale je počítáno také s výměnou oken a dveří za nová plastová a se zateplením a rekonstrukcí střech.

Zlepšením tepelných a technických vlastností budov sleduje vedení města několik cílů. Hlavním je snížení spotřeby energií na vytápění objektu a tím také dopadu na životní prostředí. I proto projekt probíhá za spoluúčasti Fondu soudržnosti Evropské unie, Ministerstva životního prostředí a Státního fondu životního prostředí České republiky na financování projektu. S úsporou energií souvisí snížení množství vypouštěných odpadních látek do ovzduší, zejména CO2.

„Bylo pro nás důležité skloubit tři požadavky. Ulehčit životnímu prostředí, snížit náklady na topení a zároveň zlepšit pohodlí žáků a učitelů, kteří jsou denními návštěvníky těchto objektů. Díky spolufinancování z Operačního programu životní prostředí jsme schopni tento záměr realizovat mnohem dříve, než kdybychom museli vše financovat sami,“ řekl nám starosta Jiří Klepsa. Celkové náklady na projekt se vyšplhaly k částce 52,4 milionu korun, příičemž spoluúčast Operačního programu životní prostředí je 23,9 milionu korun. Projekt by měl do rozpočtu města přinést každoroční úsporu přes 1,1 milionu korun. Podle předpokladů vedení města bude tak projekt ještě před koncem životnosti přínosným. Rekonstrukce objektů by měla mít co možná nejmenší dopad na výuku a provoz. Veškeré práce vyžadující zavření částí škol jsou dle požadavků města plánovány na dobu volna a prázdnin. Vzhledem k rozsahu prací, především na mateřských školách, tento požadavek však s největší pravděpodobností nebude možné splnit. Město připouští možnost, že budou nutné přesuny dětí do náhradních prostor a v některých případech může dojít také k zavření částí školských zařízení.

Vedení města však počítá s tím, že kritické fáze bude možné za spolupráce rodičů zvládnout. Rekonstrukce objektu již byla oficiálně zahájena, a to na konci srpna letošního roku. Hlavní objem prací je plánován v letech 2009 a 2010. Celá rekonstrukce by pak měla být dokončena do konce května roku 2010.

Spolu s těmito budovami měly být rekonstruovány objekty domů s pečovatelskou službou Josefa Šímy a v areálu nemocnice a také objekt polikliniky.

„Jsme si vědomi toho, že i tyto objekty, zejména DPS Josefa Šímy, je třeba zrekonstruovat. I na tyto budovy se budeme snažit zajistit podporu z rozpočtů kraje, státu či EU, neboť s pouhým využitím vlastních zdrojů jsme nuceni rekonstrukce oddálit. Nyní je však prioritou úspěšné dokončení započatého projektu na školách a školkách“ shrnuje Klepsa.

6.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Setkání s hejtmanem Královéhradeckého kraje.
41

VIDEO: Jaké bylo Setkání s hejtmanem?

NÁCHODŠTÍ florbalisté (v červeném) sehráli další dramatické utkání, v němž přehráli Telnici 6:4. V neděli je pak čeká šlágr podzimu, ve kterém hostí druhou Kopřivnici.

Florbalisté Náchoda prodloužili vítěznou šňůru

Videosouhrn SPECIÁL: Česko zpívalo koledy. Podívejte se

Ve stejnou chvíli zpívalo neuvěřitelných 125 tisíc lidí po celé zemi stejné vánoční koledy. Přinášíme vám speciální vydání videosouhrnu, díky kterému budete moci nasát vánoční atmosféru z mnoha míst najednou.

Hlasujte O nejkrásnější gól roku!

Královéhradecký krajský fotbalový svaz ve spolupráci s Deníkem vyhlásil soutěž O nejkrásnější gól roku 2017. O prvenství se uchází šestice hráčů. 

Zloděj si z kufru Fordu pomohl k bouracímu kladivu a kompresoru

Jaroměř - Smůlu měl 62letý majitel vozu Ford, kterému v Jaroměři někdo v době od 9. do 11. prosince nezjištěným způsobem otevřel zavazadlový prostor automobilu zaparkovaného před jedním z panelových domů na Pražském předměstí a vykradl ho.

Vánoční ladění i beseda o Lutherovi

Broumov - Na Kostelním náměstí ve čtvrtek ve 14.30 hodin vypukne tradiční Vánoční ladění. Již desátý ročník přehlídky umělecké tvořivosti žáků ZŠ Hradební a Ulity Broumov nabídne prodej výrobků žáků s vánoční tématikou a doprovodným programem.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT