Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bukovičtí hasiči slavili o víkendu dvě významná výročí

Bukovice - Sál restaurace U Berků a prostranství za hasičskou zbrojnicí se o víkendu staly místem konání velkolepé narozeninové párty. Oslavencem byl místní 74členný Sbor dobrovolných hasičů, který si připomněl nejen krásných 110. let od svého založení, ale navíc také 50. výročí činnosti kroužku mladých hasičů.

17.6.2008
SDÍLEJ:

Mladí hasiči zdolávali i překážkovou dráhu.Foto: Zuzana Kubečková

Oslavy, na něž zavítali i požárníci ze spřáteleného německého města Forst-Lausitz, odstartovaly slavnostním shromážděním celého sboru, na kterém došlo k udělení vyznamenání, pamětních medailí a listů.


Sobotní a nedělní den pak patřil zejména zábavnému programu určenému pro širokou veřejnost. Návštěvníci mohli například zhlédnout ukázky práce integrovaného záchranného systému, zúčastnit se soutěží na téma „Vyzkoušej si, jaký bys byl mladý hasič“ a nebo zkusit štěstí při „Sranda mači“ – v klání v požárním útoku. Program dále okořenily také taneční zábava a slavnostní ohňostroj.


Vychovávají si následníky


Jelikož výročí slavil i kroužek mladých hasičů, předvedli svůj um návštěvníkům samozřejmě také malí požárníci. Svou obratnost i schopnost spolupracovat s ostatními prokazovali při několika štafetách a požárním útoku Plamen i CTIF.


„Kroužek mladých hasičů má nyní včetně přípravky třiadvacet členů. Během roku se scházíme pravidelně každý pátek a trénujeme závod požárnické všestrannosti a dále běžecké i štafetové disciplíny,“ seznámila nás stručně s prací mladých vedoucí Monika Leppeltová. Pestrá činnost kroužku se jeho členům líbí, což nám ostatně potvrdil i dvanáctiletý hasič Petr Vacek. „Chodit do tohoto kroužku mě velmi baví. V dospělosti bych ale profesionálním hasičem být nechtěl, snad jen tím dobrovolným,“ svěřil se chlapec.

Ti, kteří chtěli při víkendových oslavách SDH Bukovice zabrousit trochu více do historie sboru, mohli jednak zavítat do zasedací místnosti obecního úřadu, kde probíhala výstava fotografií a kronik, a nebo si zakoupit vyvedený almanach. V něm se lidé dozvěděli mnoho zajímavého, třeba i to, že i když byl bukovický hasičský sbor založen jako jeden z posledních na Policku, svojí činností a výsledky se vždy vyrovnal ostatním.


Nyní je hlavním úkolem sboru i nadále výcvik výjezdové jednotky, rozšiřování kvalifikace členů i starost o techniku.


Výjezdová jednotka za posledních deset let podávala pomocnou ruku při 34 požárech, členové pomáhali dále i při dopravních nehodách, při hledání osob a své síly nasazovali také při povodních. Úspěšné období měla také soutěžní družstva, která na kláních v požárním útoku na domácí i cizí půdě vybojovala řadu prvních míst.


„110 let nepřetržité činnosti sboru a 50 let nepřetržité činnosti kroužku mladých hasičů svědčí o obětavosti, pracovitosti a nadšení generací těch, kteří spojili svůj život s hasičským heslem: Na pomoc. Na pomoc těm, kteří se ocitli v nebezpečí, v tísni a na pomoc těm, kde je třeba ochránit majetek občanů, obce i státu. Vzdejme čest všem hasičům, kteří se zasloužili o úspěšnou existenci sboru“ nechal se slyšet dlouholetý člen sboru a bývalý starosta obce Oldřich Holub.

(Zuzana Kubečková)

17.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Žáci z Montessori základní školy v Náchodě

NAŠI PRVŇÁCI z Montessori základní školy Náchod a ZŠ Zbečník

Ilustrační foto

TIP LIGA: Vítězem devátého kola je Josef Jirásek

První loupež se povedla, druhá skončila fiaskem. Dostal sedm let

Náchod, Hradec Králové - Sedm let vězení udělil soud 30letému Lukáši Tichému za dvě loupeže u náchodského Kauflandu.

Bílé pláště dnes lékaři neobléknou

Královéhradecko - Praktičtí lékaři dnes budou stávkovat. Chtějí upozornit na málo peněz, které jdou do ambulancí, zavedení elektronických receptů a nadbytečné papírování.

V Broumově u nádraží evakuovali desítky lidí a psa. Unikal plyn

Broumov - Poblíž autobusového a vlakového nádraží v Broumově došlo v pondělí krátce před polednem k evakuačním manévrům.

Zaměstnavatel neposílal srážky ze mzdy insolvenčnímu správci

Náchodsko - Neobvyklý případ zpronevěry řeší policisté na oddělení hospodářské kriminality v Náchodě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení