„Ještě v polovině minulého století tam stál vyhlídkový dřevěný triangl, jenž už ale dávno dosloužil,“ prozradil nám starosta Teplic nad Metují Milan Brandejs, a pro upřesnění dodal, že kromě rozhledny na vrchu Čáp by další rozhledny měly vyrůst ve Vysoké Srbské, ve Slavíkově a v Hořičkách. „V současnosti probíhá intenzivní jednání o umístění stavby,“ sdělil nám Milan Brandejs, a doplnil, že by zainteresované obce chtěly mít dokumentaci potřebnou ke stavbě rozhleden připravenou do podzimu.


Realizace zhruba 10metrové stavby na Teplicku bude podle teplického starosty stát přibližně 750 tisíc korun. Za předpokladu úspěšného vyřízení dotace určené na podporu rozvoje cestovního ruchu může grant činit až 85 procent z předpokládané odhadní ceny.


Rozhledna, na níž budou turisté moci vystoupit bezplatně, nabídne za dobrého počasí panoramatický výhled do dalekého okolí – k vidění odtud budou nejenom přilehlá pískovcová skalní města a nedaleký Křížový vrch, ale i Javoří i Jestřebí hory, Krkonoše, Broumovské stěny, Ostaš a za ní v Polsku Bor a Hejšovina.