Nebylo to jen výzdobou zahrady, která byla provedena stylově „čarodějnicemi". Za ně se přestrojil dokonce i personál Justynky. Velení nad celou akcí převzal vrchní čaroděj sociální pracovník Petr Černý. Tradiční pálení čarodějnic uspořádali v Justynce díky nepříznivé předpovědi počasí s jednodenním předstihem a vyplatilo se to. Senioři si tak užívali pohodu při reprodukované hudbě pěkně na sluníčku. Nechybělo ani opékání párků a řada dalších laskomin, včetně oblíbeného štrůdlu s kafíčkem. Na akci byli pozvaní i příbuzní klientů domova, a tak si užívali pohodu všichni společně.

Jediné, co se prý nepovedlo, bylo opravdové upálení čarodějnice. I když byla připravena, nenašel se dostatečně bezpečný prostor, kde by se tento obřad mohl uskutečnit.

„Díky současnému zateplování staré části budovy se muselo improvizovat. Většinu zahrady, kde byli klienti zvyklí sedávat, totiž zabrali stavbaři a prostor zaplnili materiálem. Posezení jsme tak udělali jen na volném místě zahrady, kde ale pro pohyb seniorů není zrovna ideální terén. Vše ale dobře dopadlo a odpoledne si všichni užili a ještě večer si to pochvalovali," řekl sociální pracovník Petr Černý. Byla to opět jedna z mnoha akcí pro zpříjemnění života seniorů v náhradním domově, které se pro ně co nejčastěji snaží obětavý personál organizovat.