Tomáš Magnusek, herec a scenárista
„K moři na dovolenou rozhodně nejezdím, vadí mi slaná voda. V letadle se mi dělá špatně, ve vlaku se nudím a na dálnici mi je horko. A hlavně, není nad poctivou českou kuchyni, i to je důvod, proč mě to za hranice neláká. Možná by se mi líbilo Řecko, ale místo moře a památek bych raději holdoval tamnímu kulinářskému umění – gyrosu s tzaziky.
Ideální dovolená je pro mě třeba na Liberecku v chaloupce s bazénem, tak snad pár dní volna vyšetřím.
Zatím mám léto pracovní, v červenci jsme natáčeli film Bastardi 2 a po celý srpen budeme točit Školní výlet.“

Jakub Štěpán, herec a moderátor
Čeká mě vytoužená dovolená s přáteli ve Španělsku, kde mám v plánu vypnout, urovnat si myšlenky, užít si pohodu bez stresu, relaxovat co to dá. S sebou si beru pro jistotu dvoje plavky, protože mi vloni uklízecí četa jedny odnesla. Hlavně budu mít vypnutý mobil, protože pod pojmem dovolená si představuju naprosté soukromí a klídek od jakékoli práce.
Po příletu ale nastává etapa dovolené číslo dvě, kdy s Davidem Gránským (finalistou X-Factoru–pozn.red.) a ještě s kamarádkami míříme na Moravu. Určitě nás čeká nejen poznávání krásných míst, vinných sklípků a naprosté pohody se zábavou, ale i výlety do Znojma, Beskyd, Brna.
Pak se společně vydáme do našeho regionu. Máme v plánu Orlické hory, Náchod, Hradec Králové, ZOO Dvůr Králové a podobně.
Také mě v průběhu prázdnin čeká natáčení cyklu Rodina a já, chystá se film Česká ruleta, do toho nějaké termíny na dabing. V neposlední řadě budu trávit pár dní s rodinou, což je nedílná součást k radosti.“

Nina Adlof, tisková mluvčí Města Náchod
„Těším se, že dva týdny v létě si užiji s rodinou a především se svou čtyřletou dcerou doma. Určitě podnikneme výlet do zoo a na nějaký zámek, protože dcerka stále moc touží vidět princeznu. Snad nám bude počasí přát a užijeme si i koupání v bazénku.
Na podzim bychom rádi vyrazili alespoň na týden do tepla k moři, úplně jedno ke kterému, jen potřebujeme píseček na stavění báboviček a společně si to užít, tak jak to během roku téměř nejde - bez práce a povinností. Prostě jen odpočívat a nabrat novou energii…“

Vendula Frintová, triatlonistka
„Mým přáním by byla návštěva Thajska, ale bohužel, žádnou dovolenou letos nemám. Čeká mě trénink až do podzimu, poté se budu připravovat na příští sezonu a olympijské hry.“ (reh, sýk)