Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Celostátní komise hodnotila Žernov. Jak dopadl, uvidíme

Žernov /FOTO/ - Neděle 6. září 2009 byla pro občany obce velmi důležitým dnem. V ranních hodinách totiž přijela Žernov hodnotit dvanáctičlenná komise celostátního kola Vesnice roku 2009.

8.9.2009
SDÍLEJ:

Komise u lávky na pohodlí.Foto: Josef Vlček

V letošním roce se uskutečnil již 15. ročník této soutěže, jejímiž vyhlašovateli jsou Ministerstvo pro místní rozvoj, Spolek pro obnovu venkova ČR, Svaz měst a obcí ČR a Ministerstvo zemědělství.

„Po představení přítomných zástupců obce a členů hodnotitelské komise následovala prohlídka obecní knihovny a techniky. Poté proběhla prezentace obce v zasedací místnosti s malým občerstvením, prohlídka obrazů a výstavy fotografií, které byly připraveny u příležitosti slavnostního předávání cen v krajském kole,“ popsal úvod hodnotícího dne Josef Vlček, a dodal, že pak již vyrazila komise hodnotit krásy obce. Nejprve si s prohlédla velkou náves s v současné době opravovanou kaplí Panny Marie Sněžné, nohejbalovým hřištěm, originálním dětským hřištěm, hasičskou zbrojnicí a technikou a nově opravenou hasičskou nádrží.

„Protože jsme se přihlásili do soutěže ,Koláčová cena’, pozvali nás manželé Jirkovi do jejich stylové chaloupky, kde komise ochutnala kromě pravých posvícenských koláčů paní Růženy Nývltové i domácí slivovici hostitele,“ zmínil Josef Vlček.

V prohlídce obce komise pokračovala přes malou náves k obecní sokolovně s fotbalovým hřištěm a k lávce na Pohodlí. Krátkou zastávku u připravovaných parcel „zóny sever“ spojili s prohlídkou prodejny kotlů. Při prohlídce obecního hřbitova obdivovala komise krásný výhled na Orlické hory.

Po rozloučení a poděkování za vřelé přijetí se komise úderem poledne rozjela po týdením maratónu prohlídek vítězných obcí všech krajů do svých domovů.

„Všichni nyní s napětím čekáme na vyhlášení vítězů celostátního kola, které se uskuteční v sobotu 12. září v Luhačovicích při příležitosti konání XVII. Mezinárodního festivalu dětských folklorních souborů Písní a tancem – Luhačovice 2009. Věřím, že jsme naši obec představili v co nejlepím světle a že v soutěži uspějeme co nejlépe,“ doufá Josef Vlček.

8.9.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Noční jezdec se posilnil alkoholem. Hlídka ho zastavila poblíž domu

Ilustrační foto

Obrat v zápase režíroval Klesl

NAŠI PRVŇÁCI z Montessori základní školy Náchod a ZŠ Zbečník

Náchodsko - Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z našeho regionu.

TIP LIGA: Vítězem devátého kola je Josef Jirásek

Náchodsko - Suverénním vítězem 9. kola se stal JOSEF JIRÁSEK z Horní Radechové, který zariskoval a to mu vyneslo výborných 16 plusových bodů.

První loupež se povedla, druhá skončila fiaskem. Dostal sedm let

Náchod, Hradec Králové - Sedm let vězení udělil soud 30letému Lukáši Tichému za dvě loupeže u náchodského Kauflandu.

Bílé pláště dnes lékaři neobléknou

Královéhradecko - Praktičtí lékaři dnes budou stávkovat. Chtějí upozornit na málo peněz, které jdou do ambulancí, zavedení elektronických receptů a nadbytečné papírování.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení