Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černý metal dobývá pevnost, ta letos hodně zezelenala

Jaroměř/Josefov - Tisíce posluchačů tvrdé metalové hudby míří z celé Evropy do pevnosti Josefov. Dnes tady začíná jeden z největších metalových festivalů Brutal Assault. Přestože vyznavači death metalu nosí převážně oblečení černé barvy, 18. ročník festivalu bude letos patřit k jedněm z nejzelenějších v České republice.

7.8.2013
SDÍLEJ:

Hellcome to Brutal Assault.Foto: Bronislav Jaroš

„Nebude tady ani „smítko" plastu. V tuto chvíli jsme zkrátka jeden z nejzelenějších fesťáků," říká za organizátory Tomáš Karlík. Pořadatelé totiž chtějí držet krok s ekologickými kritérii pro moderní festival. Plastové nádobí používané v areálu proto kompletně nahradily ekologické výrobky, přírodní a biologicky rozložitelné nádobí, vyrobené z opadaných a vysušených listů palmy arekové. Pořadatele prý loňské vlídné přijetí ekologických novot návštěvníky přesvědčilo, že jdou správným směrem.

Pořadatelé navíc nabádají k třídění odpadu. Návštěvníci proto v areálu najdou barevné koše na tříděný odpad. Osvědčily se už vloni. Dalším ekologickým opatřením, navíc přispívajícím k tomu, že nebude po přiopilých návštěvnících velký nepořádek, jsou vratné kelímky. Brutal Assault byl předloni vůbec prvním českým festivalem, který je uvedl do funkčního provozu.

Během festivalu se čeká návštěvnost přes dvacet tisíc lidí. Najíždějí sem už od včerejška, další nápor přijde dnes, neboť v podvečer začnou první hudební vystoupení.

„Samotný Josefov navštíví podstatně víc lidí, než kolik jich žije v celém městě, přesto věřím, že se festival znovu obejde bez nějakých velkých problémů a dopadne to minimálně jako ročník minulý," říká jaroměřský starosta Jiří Klepsa. Město například muselo zajistit mimořádné svozy odpadků. „Až do neděle tam bude mimořádný systém několika svozů denně," dodává starosta Klepsa.

Kvůli takovému množství návštěvníků nasazuje do města více svých mužů police. Posílá je sem i z jiných oddělení. Kolik policistů však na bezpečnost a pořádek dohlédne, to přesně policie neprozradila.

„Policistů bude dostatečný počet k zajištění bezpečnosti a veřejného pořádku," uvedla náchodská policejní mluvčí Eva Prachařová. Posílené budou hlídky jak pořádkové, tak dopravní policie, a to jak ve stanovém městečku, tak i ve městě samotném i v areálu festivalu. „Je to akce, která se vymyká běžnému standardu," dodává Prachařová.

Vážné problémy však policie nečeká. Přestože návštěvníci mají rádi nářez tvrdé muziky, patří k poměrně ukázněným. Dokazuje to několik uplynulých let. „Minulé ročníky byly celkem klidné. Je tam dobrá pořadatelská služba, po všechny minulé ročníky jsem měli hlášeny jen drobné krádeže, ať už se to týkalo věcí ze stanů nebo kapesních krádeží. Že by tam byly nějaké rvačky nebo výtržnosti, to se říci nedá," uvádí Prachařová.

Festival představuje větší vytížení také třeba pro záchranáře nebo místní městskou policii. Na své si během něj přijdou třeba pohostinství či další služby, které návštěvníci festivalu využijí. Na nápor se připravuje i město, to už před festivalem spolu s organizátory a policií ladí, kdo co zajistí. „Třeba jsme se domlouvali, kde budou parkovací místa, kde zákazy parkování, kde zóna pro taxíky, kterou jsme vloni neměli připravenu," uvedl Klepsa.

Josefov má bankomat

Dodal: „Za velmi podstatnou informaci považuji, že včera byl po mnoha letech do Josefova, přímo do centra, znovu umístěn bankomat, o který se zasloužil zastupitel Josef Horáček, za což mu patří dík. Jsme připraveni, abychom pokud možno zvládli další ročník Brutal Assaultu."(bed)

Autor: Pavel Bednář

7.8.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Noční jezdec se posilnil alkoholem. Hlídka ho zastavila poblíž domu

Ilustrační foto

Obrat v zápase režíroval Klesl

NAŠI PRVŇÁCI z Montessori základní školy Náchod a ZŠ Zbečník

Náchodsko - Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z našeho regionu.

TIP LIGA: Vítězem devátého kola je Josef Jirásek

Náchodsko - Suverénním vítězem 9. kola se stal JOSEF JIRÁSEK z Horní Radechové, který zariskoval a to mu vyneslo výborných 16 plusových bodů.

První loupež se povedla, druhá skončila fiaskem. Dostal sedm let

Náchod, Hradec Králové - Sedm let vězení udělil soud 30letému Lukáši Tichému za dvě loupeže u náchodského Kauflandu.

Bílé pláště dnes lékaři neobléknou

Královéhradecko - Praktičtí lékaři dnes budou stávkovat. Chtějí upozornit na málo peněz, které jdou do ambulancí, zavedení elektronických receptů a nadbytečné papírování.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení