Poznat problém tzv. zevnitř nabídli šéfovi dopravních policistů členové východočeské sekce Southern Cruisers Riding Clubu (SCRC). Martin Červíček se vyjížďky po východočeských silnicích zúčastnil jako motorkář – elév na vlastním „fejzru“.

„Policejní ředitel nejel ve formaci, ale s menším odstupem za ní. Dělal jsem mu doprovod,“ přiblížil sobotní akci motorkář z SCRC.

„Viděl, jak se skupina motocyklů může pohybovat, aniž by způsobovala dopravní nepříjemnosti. Zároveň se z pohledu motorkáře seznámil se stavem vozovek, průjezdností křižovatek a chováním ostatních řidičů.“

Trasa křižovala východ hradeckého okresu a pak se stočila na Pardubicko.

Motorkářská vyjížďka je vždy společenská událost, proto členové SCRC pozvali Martina Červíčka k přátelskému posezení v sezemické restauraci.

„Jak přežít léto, když české silnice patří k nejnebezpečnějším v Evropě? Jak je to možné? A proč je tolik mrtvých? Co chystá policie a co platí na řidiče? Jsou motorkáři nenapravitelní?“.

Takové bylo motto televizní diskuse 26. června, při níž vystoupili náměstek policejního prezidenta pro uniformovanou policii Ivan Bílek, ředitel služby dopravní policie Martin Červíček, poslanec Českého parlamentu David Šeich, dopravní psycholog Martin Kořán a také řidič, chodec a motorkář Aleš Anděl Kocábek.

„Popud vzít ředitele Červíčka přímo mezi nás vzešel právě od Anděla, přímého účastníka televizní debaty,“ vysvětluje vedoucí sobotní vyjížďky. „Situace se jeví jinak z kanceláře, televizního studia či automobilu, a jinak za řídítky motorky.“