Lidé tak mohli touto cestou poděkovat zdravotníkům, lékárníkům, prodavačkám, řidičům, dobrovolníkům… Prostě všem, kteří jsou v první linii boje s pandemií.

"Stál jsem ve dveřích a koukal na lidi a do toho jsem si broukal Není nutno… V autech jedoucí lidé měli nasazené roušky, takže nebylo poznat, jestli někdo zpívá, ale podle rozesmátého výrazu očí se zdálo že ano," všiml si Jan Holý.

Bývalý starosta města Česká Skalice Jan Vlček uvedl: "Díky za dnešní operativní vysílání městského rozhlasu. Aktér tohoto vysílání u nás zabodoval. Ještě jednou díky. Zazpívali jsme si také". Lukáš Pavlíček alias DJ Fugas sice o té aktivitě nevěděl, ale když se začalo zpívat, tak byl právě v garáži - otevřel si garážová vrata a s chutí si zazpíval.

Do současné reality ale vrátila Českou Skalici odpolední zpráva, že už i v tomto městě, které si letos připomíná 200. výročí narození spisovatelky Boženy Němcové, se koronavirus objevil jedná se o jeden ze šesti nových případů hlášených na Náchodsku. "Ano, máme zde první potvrzený pozitivní případ onemocnění!" potvrdila starostka Zuzana Jungwirthová s tím, že identitu nemocného pochopitelně nelze sdělit. "Hygiena jeho kontakty trasuje. Vyzývám všechny, dbejte pokynů vyhlášených vládou. Přeji všem zdraví, nepropadejme panice, ale buďme obezřetní. Spolu to zvládneme," uvedla starostka.

Jiří Řezník