Společně si zazpíváme tři koledy, které už známe: Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán a Půjdem spolu do Betléma. Další dvě jste vybrali v hlasování vy, naši čtenáři: Jak jsi krásné neviňátko a Pásli ovce Valaši. Zpívání zakončíme veselou vánoční písničkou Vánoce, Vánoce přicházejí.

Vánoční koledy s regionálním Deníkem se letos budou zpívat už potřetí ve vstupní hale náchodské městské knihovny. O hudbu se postará kapela Klapeto, která doprovodí nejen malé zpěváky z kroužků náchodského Střediska volného času (SVČ) Déčko. Právě to připravilo po celý příští týden tradiční vánoční výstavu nazvanou „Děti dětem", která podpoří zvířata a chovatelské aktivity Déčka.

„Na výstavě bude k zakoupení vánoční keramika, adventní dekorace, zvonečky, svíčky, medové perníčky, drobné šperky, trička, batika, přáníčka a vlastnoručně vyráběné dárečky od dětí a maminek z mateřského centra Macíček, dobrovolníku Evropské dobrovolnické služby, výtvarných a rukodělných kroužků Déčka," uvedla Tereza Išová z Déčka. Dodala, že vstupné je dobrovolné, avšak podporou této akce či zakoupením výrobků návštěvníci přispějí na podporu zvířat a chovatelských aktivit Déčka, na provoz chovatelských kroužků a krmení zvířátek.

Výstava přispěje na dobrou věc

„Děti dětem" je už tradiční adventní akce s charitativním podtextem. Každý výrobek má tedy dvojí přidanou hodnotu první mu dává autor, a druhou mu dává nový majitel s úmyslem přispět na dobrou věc.

Zpívat se bude také v srdci Českého Betléma, na Husově náměstí v Novém Městě nad Metují před kostelem Nejsvětější Trojice, kde stojí i ozdobený vánoční strom a betlém od malíře Josefa Škopka. „Záštitu nad projektem převzalo město Nové Město nad Metují a zpívat budou sbory z Mateřské školy Rašínova Kopretiny pod vedením Ivony Uždilové za doprovodu Petry Minárikové a dále sbory ZUŠ Bedřicha Smetany Prostředníček a Malíček, pod vedením sbormistra Jana Jiráčka," informovala Eva Kupková z novoměstského městského úřadu.

Novoměstští se ke zpívání s regionálním Deníkem přidali i v loňském roce a akce se setkala s velkým úspěchem.

V Hronově se bude zpívat poprvé

Letos poprvé se ke zpívání koled připojí také v Hronově u vánočního stromu na náměstí ČSA, a to pod vedením Zuzany Meierové. Zazpívají tady nejen děti z mateřské školy, ale i žáci místní základní umělecké školy a dospělí z pěveckého sboru Dalibor.

Přidejte se k nám i vy. Středa 9. prosince se blíží. Těšíme se na vás!