Lidé se sejdou v mnoha městech i obcích, na náměstích a návsích, na akcích oficiálních i čistě sousedských. Užijí si společné sváteční chvíle, skvělou atmosféru, a zazpívají si šest vánočních písní. Tentokrát to budou Nesem vám novinyPůjdem spolu do BetlémaNarodil se Kristus PánPásli ovce valašiRolničky a VánoceVánoce přicházejí.

Všechny podrobnosti o akci najdete na webu ceskozpivakoledy.cz. Jsou tam i kompletní texty písní, které si můžete pohodlně stáhnout do mobilního telefonu. Zároveň v den konání vyjdou ve všech regionálních vydáních Deníku.

Česko zpívá koledy 2023Zdroj: DeníkA jak se zúčastnit?

Stačí si na interaktivní mapě, která je k dispozici na webu ceskozpivakoledy.cz, ověřit, kde se ve vašem okolí bude zpívat. Pokud rádi organizujete, můžete pomocí jednoduchého formuláře přihlásit další místo. Třeba právě vaši kamarádi a sousedi zatím váhají, kam se vpodvečer 13. prosince vydat.

V případě, že se z jakýchkoli důvodů nemůžete připojit osobně, ale chcete si společně s ostatními zazpívat, ani to není problém. Stačí si jen naladit v uvedený čas Český rozhlas a můžete notovat spolu s rádiem třeba při pečení vánočního cukroví.

Česko zpívá koledy v roce 2022:

Lidé zpívali koledy po celé republice.
VIDEO: Českem zněly koledy. Společně si zazpívaly tisíce lidí z celé republiky

Vánoce Vánoce přicházejí…Zdroj: Deník

Své vánoční příspěvky nám posílejte na mail vanoce@denik.cz. Nezapomeňte uvést celé své jméno a město či okres, v němž žijete. Děkujeme!