Nové, prostorné a reprezentativní prostředí v přízemí historické budovy č. p. 33 (v sousedství Nové lékárny), bude slavnostně otevřeno už zítra. Mezi pozvanými hosty jsou i zástupci partnerských měst Polanica – Zdrój a Bardo Śląskie. Během dne se uskuteční také pracovní schůzky k projektům, které spolu obě města realizují či plánují. Veřejnosti začne centrum sloužit hned druhý den, v pátek 11. prosince od 9 hodin.

Na projekt „Modernizace a spolupráce IC rozvíjí cestovní ruch“ dostalo Město Česká Skalice podporu převyšující 700 tisíc korun. Část z těchto peněz byla určena i na stavební úpravy a vybavení interiéru informačního centra. Vznikly tak moderní a funkčně zařízené prostory, připravené posloužit i nejnáročnějším návštěvníkům.

Na přípravě i realizaci projektu, podpořeném z Fondu mikroprojektů Euroregionu Glacensis, Město Česká Skalice úzce spolupracuje s provozovatelem IC, OS Centrum rozvoje Česká Skalice.

Návštěvníkům i obyvatelům České Skalice slouží Informační centrum již 11 let. Od začátku loňského roku jej s podporou Města provozuje občanské sdružení Centrum rozvoje Česká Skalice.

„Služby, které návštěvníkům nabízíme, se postupně zkvalitňují i rozšiřují. V současné době je jejich součástí odborná knihovna rozvoje venkova, cestovní agentura, veřejný internet a také ekologická poradna. Ta v nových prostorách změní dobu svého provozu a přizpůsobí ji standardním úředním hodinám veřejných institucí. Zájemci se tak budou moci se svými ekologickými dotazy obracet na pracovníky poradny vždy v pondělí a středu od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin,“ říká za Centrum rozvoje České Skalice Michal Kudrnáč.

Informační centrum se za dobu své existence stěhuje již potřetí. Majitelem obou předchozích prostor byly ale vždy soukromé osoby, nyní je to poprvé, kdy bude město tak říkajíc „ve svém“. Navíc se jedná o snadno dostupné a díky zklidnění dopravy i příjemné místo, které žádný návštěvník jistě nepřehlédne.