Zvolila ho početná porota během finálového večera v náchodském městském divadle, na jehož pódiu se předvedlo dvanáct mužů ve věku od 23 do 29 let.

Na druhém místě skončil čtyřiadvacetiletý kouč fitness Jakub Kochta z Olomouce, třetím se stal sedmadvacetiletý lékař Jakub Jurčák z Litoměřic. 

Soutěžící se v náchodském divadle představili například při promenádě ve spodním prádle, ve volné disciplíně a odpovídali na otázku svého patrona. Těmi byly známé osobnosti, jako například politici, herci či zpěváci.

Matyáš Hložek se stal Mužem roku 2017.
Mužem roku je Matyáš Hložek, syn zpěváka. Vybrali ho z dvanácti finalistů

Během večera zazpívali Václav Neckář, Ilona Csáková, Markéta Konvičková, Nelly Řehořová, Pavel Callta a mnozí další. Soutěžního klání se zúčastnil také úřadující nejkrásnější muž světa Mister International Seung Hwan Lee z Koreje.

Vítěz soutěže opět poletí zastupovat Českou republiku na světovou soutěž Mister International a další vítězové poletí na světovou soutěž Mister Supranational a Man of the World. David Novotný, prezident soutěže Muž roku, vybral navíc dva soutěžící, kteří poletí na soutěže Mister Universe a Mister Global.

Do letošního 19. ročníku soutěže se přihlásilo 921 uchazečů. Výtěžek z této akce a také ze sobotního koncertu známých tváří  pořadatelé věnují stacionáři Nona v Novém Městě nad Metují, stacionáři Cesta v Náchodě a Domovům Na Třešňovce v České Skalici. Část peněz dostane také Muž roku 2009 Martin Zach na rehabilitaci po těžkém úraze.

Hložek junior převzal v Trutnově Toyotu
Hložek junior převzal v Trutnově Toyotu