Skvělý výběr kapel, které nezahrály

Jedním z nespokojených byl i Josef z Trutnova, který si nepřál uvést své celé jméno. „Na sobotu pozvali pořadatelé samé dobré kapely. Těšil jsem se na oblíbenou Xandrii, ale bohužel, nic se nekonalo. Ráno nám bylo řečeno, ať přijdeme odpoledne. Zaplatili jsme vstupné, a pak se jen dívali, jak se kapely balily. Lidé odcházeli a chtěli vrátit vstupné," postěžoval si Josef s tím, že vstupenka na sobotu ho vyšla na 450 korun. Ti, kteří si v předprodeji zakoupili lístek na oba dny, zaplatili o tři stovky více.

Jednou z kapel, která měla na festivalu vystoupit, byla chlumecká skupina Komunál. „Měli jsme hrát o půl páté, ale nic se nekonalo. Takovou situaci jsme zažili poprvé v životě. Pořadatel to prý finančně nezvládl," uvedl zpěvák kapely Luboš Suchánek.

Příčin, proč se festival nevydařil, bylo několik. „Tichý sponzor, který nechtěl být zveřejněn, nám několik dní před začátkem akce nedal slíbených čtyři sta tisíc," vysvětlil jeden z pořadatelů Jan Křivánek. Podle něj byl dalším důvodem sobotního propadáku i zvukař, který požadoval doplatit odměnu 50 tisíc. „Bez toho odmítl pustit zvuk, byl neústupný. Přitom sto padesát tisíc jsme mu už zaplatili," tvrdí Křivánek. Podle něj finanční situace celkově příznivá nebyla. Prodalo se málo vstupenek. Přesto, že část financovali pořadatelé ze svého, sobotní program museli zrušit.

Zvukař Pavel Jesenský spor nechtěl komentovat.

Pořadatelé litují, vstupné chtějí vracet

Neúspěchu pořadatelé litují. „Všem se omlouváme. Nenapadlo nás, že taková situace může nastat. Zahraniční kapely byly zaplacené předem, festival by pokračoval, kdyby zvukař pustil hudbu," zalitoval Křivánek. Vstupné v poloviční výši se má vracet všem, kteří si zakoupili dvoudenní vstupenku, a to od dnešního dne až do 16. července v místě, kde lístky pořídili. Jak to bude se sobotními vstupenkami včera pořadatelé ještě nevěděli.

„Je smutné, že to takhle dopadlo. Výběr kapel byl výborný, ale myslím, že dost lidí o festivalu ani nevědělo," dodal Josef z Trutnova.