Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Čistou obcí do pěti tisíc obyvatel se stal Nový Hrádek

Náchodsko - Slavnostní vyhlášení soutěže o „Čistou obec“ 2008 a ceny systému Asekol za Královéhradecký kraj potvrdilo, že třídění odpadu je pro stále větší množství měst a obcí v kraji samozřejmostí.

22.4.2009
SDÍLEJ:

Za Nový Hrádek převzal ceny starosta Vladimír Říha (vlevo).Foto: Archiv obce

Zástupci těch nejlepších obcí za loňský rok převzali v pátek finanční odměnu, diplomy i věcné ceny. Slavnostní vyhlášení proběhlo v předsálí Velkého sálu zastupitelstva Krajského úřadu.

Z regionu Náchodska byl v tomto směru nejlépe vyhodnocen v kategorii do pěti tisíc obyvatel Nový Hrádek za který převzal ceny starosta Vladimír Říha (na snímku). K vítězství navíc městys získal finanční odměnu ve výši 140 tisíc korun. Uznání za nakládání s odpady se dostalo i České Čermné, která skončila na druhém místě v kategorii do 500 obyvatel a získala tak 70 tisíc korun.

Stejně jako v předchozích ročnících se také tentokrát celého projektu zúčastnili i zástupci kolektivních systémů, které se zabývají organizací zpětného odběru a recyklací vysloužilých elektrozařízení. Ceny systému Asekol předali přítomní zástupci této společnosti.

V kategorii nad pět tisíc obyvatel zvítězilo město Broumov, kategorii od 500 do 5000 obyvatel ovládly Žďárky. Také zástupci oceněných obcí si odnesli kromě diplomu a květiny i finanční odměnu: Broumov 45 tisíc korun a Žďárky 30 tisíc korun.

Podle hejtmana Královéhradeckého kraje Lubomíra France má soutěž stále větší význam. „Tento projekt podle mého názoru zásadně podporuje ekologické chování všech obyvatel našeho kraje. Jsem proto velice rád, že také Krajský úřad k tomu může přispět jak samotným vyhodnocením, tak i finanční podporou. Přece jen si musíme uvědomit, že právě příroda je asi to nejcennější, co nám po předchozích generacích zbylo. Osobně mám velkou radost z toho, jak velké množství obcí a měst v celém Královéhradeckém kraji si je toho vědomo. Důkazem jsou ostatně právě výsledky této soutěže,“ dodal hejtman.

Soutěž byla vyhlášena již potřetí, přičemž hlavním cílem je motivovat jednotlivé obce k efektivnějšímu třídění, sběru nebezpečného odpadu a k větší podpoře zpětného odběru vyřazených elektrozařízení.

Obce byly hodnoceny za období celého minulého roku celkem ve třech kategoriích podle počtu obyvatel. Základní hodnotící kritéria byla shodná s oběma uplynulými ročníky. „Kromě množství vytříděného papíru, plastů, bílého i barevného skla nebo nápojových kartonů se jednalo o množství vytříděného nebezpečného odpadu a také zapojení obcí v kolektivních systémech pro zpětný odběr vysloužilých elektrozařízení,“ prozradil Tomáš Pešek ze spolupořádající společnosti EKO-KOM.

#nahled|https://g.denik.cz/37/f8/ftg_cista_obec_2_042109_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/37/f8/ftg_cista_obec_2_042109.jpg|Čistá obec.#

Autor: Jiří Špreňar

22.4.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Noční jezdec se posilnil alkoholem. Hlídka ho zastavila poblíž domu

Ilustrační foto

Obrat v zápase režíroval Klesl

NAŠI PRVŇÁCI z Montessori základní školy Náchod a ZŠ Zbečník

Náchodsko - Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z našeho regionu.

TIP LIGA: Vítězem devátého kola je Josef Jirásek

Náchodsko - Suverénním vítězem 9. kola se stal JOSEF JIRÁSEK z Horní Radechové, který zariskoval a to mu vyneslo výborných 16 plusových bodů.

První loupež se povedla, druhá skončila fiaskem. Dostal sedm let

Náchod, Hradec Králové - Sedm let vězení udělil soud 30letému Lukáši Tichému za dvě loupeže u náchodského Kauflandu.

Bílé pláště dnes lékaři neobléknou

Královéhradecko - Praktičtí lékaři dnes budou stávkovat. Chtějí upozornit na málo peněz, které jdou do ambulancí, zavedení elektronických receptů a nadbytečné papírování.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení