Tento týden mají studenti stanoviště v blízkosti pavilonu Vodní světy. U pojízdného výukového stolku podávají návštěvníkům informace zejména ze života plazů. Lidé si mohou prohlédnout zblízka lebku krokodýla, vzít si do ruky hadí svlečku nebo preparát chameleona. Nechybí ani živá zvířata, takže je možné porovnat například krunýř želvy s živou želvou uhlířskou, kterou milují zejména děti. Nenásilnou formou se tak dospělí i děti vzdělávají, což je jedním z hlavních úkolů zoologické zahrady. Zároveň mají přímý kontakt s živým zvířetem, který oceňují zvláště děti. Zájem návštěvníků je veliký a u stanoviště stojí často fronta. Studenty tento druh dobrovolné praxe velmi baví, a i oni sami se museli naučit hodně nového, než se před návštěvníky postavili.

Současná dvojice studentů, Dominik a Hanka, vzkazují návštěvníkům: „Přijďte se podívat na Elvíru (velikou želvu uhlířskou), necháme vás jí i pohladit, je to bezvadné zvíře“.

Studenti se vzdělávacími stanovišti budou v zoo do 7. srpna, potkat je můžete každý všední den, výjimečně i o víkendech. Doplňují tak již zavedenou akci „Povídání o zvířatech“, kdy v pravidelných časech představují ošetřovatelé zoo své svěřence.
Jana Myslivečková,
ZOO Dvůr Králové