Oběd se uskutečnil v pátek v náchodském hotelu U Beránka. Zúčastnili se ho například i oba místostarostové města Náchoda.

„Velký dojem mám z toho, že je to mladý muž, který sice vyhrál jako nejkrásnější muž světa, ale vůbec si nehraje na žádnou primadonu. Je takový úplně normální, přátelský a milý," sdělila Františka Špačková. Zajímalo ji například, jakou má muž světa profesi, co vystudoval a čím se zabývá.

Pohledný mladík nemá nos nahoru

Pohledný čtyřiadvacetiletý mladík Ali Hammound pochází z Libanonu a vlastní firmu na počítačové technologie. Jednu pobočku má v Libanonu a jednu ve Spojených arabských emirátech. „Myslím si, že v těchto letech, když vystuduje a má dvě pobočky firmy, vyhraje soutěž Mister International a vede dál firmu, tak to je muž, který ví, co chce, sám se uživí, na nikom není závislý. To je bezvadné," řekla Františka Špačková.

Zaujalo ji, že Ali Hammoundovi je teprve čtyřiadvacet let, ale přitom už má trochu prošedivělé vlasy. „To by mě zajímalo, z čeho je takový mladý kluk prošedivělý," uvedla. Podle jeho mužného vzhledu totiž tipovala, že je mu tak pětatřicet let.

„Na jeho věk vypadá vyzrále, opravdu příjemný kluk. Když jsem viděla, jak se U Beránka v pátek chovaly některé české celebrity s nosem nahoru, tak tenhle kluk, který by nos nahoru mít mohl, tak ho neměl," dodala Františka Špačková.

Vypadalo, že česká kuchyně mu chutná

Pochvalovala si příjemné prostředí a jídlo vůbec. K obědu se podávalo tradiční české menu – bramborová polévka a svíčková na smetaně s knedlíky. Stejné menu měla i zástupkyně britské královny Mary Reynolds, která obědvala v salonku s náchodským starostou.

„Takovou dobrou bramboračku jsem ještě nejedla. Umím dobře vařit, ale ta bramboračka byla výborná a svíčková neměla chybu. Vypadalo, že i hochovi chutná. Jen se mi zdálo, že není zvyklý na knedlíky, snědl jen dva," dodala Františka Špačková.

Do České republiky na finále Muže roku v Náchodě přiletěl Muž světa – Mister International Ali Hammoud už ve čtvrtek. Jak prozradil pořadatel soutěže David Novotný, čekal ho opravdu nabitý program. Navštívil hrad Křivoklát, v pátek večer vyhlásil muže roku na finálovém večeru v Náchodě, v sobotu navštívil náchodský zámek  a náchodský Domov důchodců – Centrum sociálních služeb.

Po celý pobyt ho doprovázel někdejší Muž roku Martin Gardavský, který se o něj staral.