"Smyslem prověřovacího cvičení je ověření akceschopnosti jednotek požární ochrany a dalších složek integrovaného záchranného systému, přičemž nejsou předem o cvičení informovány," říká mluvčí hasičů Martina Götzová.

Vodní záchranná služba ČČK, která se dostala k místu události na motorovém člunu první, zajistila průzkum a z vody zachránila první dvě osoby. Od nich pak dostaly záchranné složky informaci, že další dva lidé se pokusili plavat ke břehu, ale nevědí, zda se jim to podařilo. Zbývající dvě osoby byly zachráněny dobrovolnou jednotkou z České Skalice a posádkou člunu Policie ČR.

"Profesionální hasiči se zaměřili na zajištění poškozeného člunu a likvidaci unikajícího benzínu a motorového oleje. Postavili kolem plavidla nornou stěnu z plovoucích sorpčních hadů, skvrny zasypali sorpčním materiálem a takto zajištěný člun byl zapřažen a dopraven ke břehu," popsala průběh cvičení Martina Götzová a dodala, že do cvičení se zapojily jednotky HZS Královéhradeckého kraje – stanice Náchod, stanice Jaroměř, JSDH Česká Skalice, Vodní záchranná služba ČČK a Policie ČR.