Během chvilky na místo dorazilo houkající auto městské policie, o pár vteřin později přijeli hasiči. Ze dveří budovy přístavby školy za poštou stoupal dým! Před budovu vyběhl školník, na druhé straně po nouzovém schodišti opouštělo školu více než 40 žáků. Dva však chyběli, nikdo nevěděl kde jsou. Pohřešován byl také údržbář, který opravoval topení v kotelně. Hasiči se dali do práce. Během chvíle byly nataženy dva požární proudy. Stroje běžely naplno a voda stříkala z hadic.

Naštěstí se jednalo o cvičení, kterého se zúčastnily jednotky PS Jaroměř a JSDH Česká Skalice, takže ve skutečnosti ve škole nehořelo a hadice vodu nemusely vůbec použít.

Hasiči v dýchacích přístrojích vyrazili hledat pohřešované osoby. Figurínu, která symbolizoval mrtvého údržbáře, našli schovanou téměř okamžitě přímo v kotelně, odkud se valil umělý kouř. Oba školáci byli nalezeni o chvilku později.

Cvičení proběhlo úspěšně. Hlouček zvědavců se rozešel. Člen SDH Malá Skalice, Vítězslav Reiter, autor scénáře prověrky může být spokojen. Hasičské jednotky znovu prokázaly, že jsou připraveny zasáhnout a zachraňovat zdraví i majetek.

(Jan Holý)