Tato oblast je ideálním prostorem nejen pro pěší turistiku, ale vzhledem k husté síti cyklotras také pro vyznavače jízdy na bicyklu.

Už od soboty 16. května vyrazí do Kladského pomezí cyklobusy, které návštěvníky dopraví například do Adršpašsko – teplických skal, Jestřebích a Stolových hor, na Pomezní Boudy v Krkonoších nebo na Šerlich v Orlických horách. „Vystoupit či nastoupit lze kdekoliv na trase. Možností k výletům je tu nepřeberné množství. Cyklobusy je možné využít také na cestu domů,“ uvádějí zástupci Kladského pomezí.

Linky jsou rozděleny na červenou – z odjezdem z Hradce Králové přes 13 zastávek na Náchodsku do Trutnova a Horní Malé Úpy. Modrá linka vede z Náchoda do polského Karlówa, oranžová z Náchoda do Malých Svatoňovic a Odolova, fialová a růžová z Jaroměře do Deštného v Orlických horách, světle fialová, hnědá a zelená z Nového Města nad Metují do Deštného a na Šerlich a azurová z Nového Města nad Metují do Jestřebí a Pekla. Podrobnosti o jízdních řádech je možné najít na adrese: www.kladskepomezi.cz.

„Jak ukázala léta minulá, o cyklobusy je velký zájem. Zejména v horských oblastech kraje přispěla tato doprava k razantnímu posílení letní cykloturistiky,“ uvedl Helmut Dohnálek, náměstek hejtmana se zaměřením na regionální rozvoj a cestovní ruch.

Provoz cyklobusů v Kladském pomezí letos vstoupí do již šestého ročníku. Provoz o víkendech a svátcích bude od soboty 16. května do 20. září a nově o prázdninách v pracovních dnech od 1. července do 31. srpna.