Neznají se, přesto měli stejný „přivýdělek“. Řeč je o 35letém muži z Nového Města nad Metují a mladíkovi z Broumova. "Prvně jmenovaný celé dva roky od května 2019 do května 2021 měl poskytovat v Novém Městě nad Metují a jeho okolí nejméně osmi lidem pervitin či konopí. Některým měl drogy bezúplatně darovat, jiným prodávat," zmínila k prvnímu zadrženému policejní mluvčí Lucie Konečná. Muž je sice stíhán na svobodě, ale jelikož se jedná o recidivistu, který má z minulosti stejný škraloup, hrozí mu trest odnětí svobody od dvou do deseti let.

Trestná činnost druhého muže z Broumovska byla ještě o něco pestřejší. "Od června 2020 do března 2021 měl úmyslně z lékáren v příhraničí nejméně v šesti případech obstarat tablety na výrobu pervitinu a v dalších třech případech si pro léky někoho poslat," říká Lucie Konečná, a dodává, že přibližně ve 40 případech měl nejméně šesti osobám prodat minimálně 23 gramů pervitinu.

Tragická nehoda u Nahořan
Nehoda motorkáře u Nahořan má tragickou dohru. V nemocnici zemřel

Kriminalisté muže v úterý zadrželi při maření výkonu úředního rozhodnutí. "Okresní soud v Náchodě mu totiž uložil zákaz řízení motorových vozidel. Přesto jen od ledna 2021 jej hlídky nejméně ve čtyřech případech přistihly, jak tento zákaz porušuje," vysvětluje policejní mluvčí, že maření výkonu úředního rozhodnutí byl kromě drogového škraloupu další důvod zadržení.

V minulosti byl muž navíc soudně trestán za různorodou trestní činnost a jedná se tak o recidivistu. "Proto si policisté muže už ponechali v policejní cele a vyšetřovatel podal okresnímu státnímu zástupci podnět k vzetí obviněného do vazby. Mladíkovi hrozí v případě prokázání viny trest odnětí svobody až na 5 let," dodala Lucie Konečná.