Mnozí žáci si po důkladném rozhlédnutí možná povšimnou, že právě jejich školní budova nabyla v době jejich nepřítomnosti určitých změn. Některá zařízení totiž věnovala červenec a srpen realizaci různých stavebních úprav.

Měnili také okna

Například Základní škola v Suchém Dole se o prázdninách dočkala výměny starých vchodových dveří i 37 oken, a to z důvodu větší úspory energie. U některých oken se instalovaly také nové parapety a došlo i k opravě omítek.


„Celkové náklady na stavbu činily 515 tisíc korun. Podařilo se nám získat dotaci z Programu obnovy venkova v částce 255 tisíc. Zbytek financovala obec,“ sdělil starosta Vítězslav Vítek.


Čilý stavební ruch panoval v létě také na Gymnáziu v Broumově, do kterého se 3. září vrátí celkem 347 studentů. Pokračovaly zde práce na izolaci stěn tělocvičny, která se nachází v suterénu a má tak problémy s vlhkostí.

Izolace tělocvičny

„Vlhkost způsobovala opadávání omítek. Když tam děti cvičily, značně se prášilo a ony to musely dýchat. Úpravy začaly již v roce 2005. O těchto prázdninách se dělala izolace další vnější stěny tělocvičny a asi za dva měsíce budou ještě následovat práce uvnitř. Tělocvična bude ale žákům sloužit i během stavebních úprav,“ informoval nás ředitel Karel Výravský.


Doplnil, že práce se celkově vyšplhají na necelých 1,5 milionu korun a vše hradí Krajský úřad Královéhradeckého kraje. „V tělocvičně bychom ještě dále potřebovali novou podlahu, vzduchotechniku a nářadí,“ vyjmenoval plány Výravský.


V některých zařízeních zůstal během prázdnin klid a drobné úpravy se zde budou provádět až začátkem nového školního roku. Například ve Střední průmyslové škole v Hronově plánují v průběhu září nebo října natírat střechu a také opravovat komín.