V úterý 22. května proběhl v Náchodě „Němý protest“, kterého se zúčastnilo asi 30 lidí se zalepenými ústy, kteří tak originálním způsobem protestovali proti Babišovu “mlčení” k otázkám veřejnosti.

O týden později (29. května) se uskutečnil „Pokličkový protest“, kdy se hlasitý průvod 80 – 100 účastníků s transparenty v rukou vydal na krátkou cestu centrem města během které byli hodně slyšet – v rukou měli kuchyňské poklice, do hrnců tloukli kvedlačkami, foukali do píšťalek, fléten či trubek, bubnovali na bubínky.

Zítra akce vyvrcholí demonstrací „Jednou provždy“, kdy účastníci vyzvou premiéra v demisi Babiše k odstoupení. Podobné protesty se odehrají ve více než 70 městech a obcí v Česku.

„Vyrobte transparenty, přineste si pokličky, píšťalky, chřestítka a další hudební nástroje a přijďte! Vyjadřovat své postoje, spolčovat se, sdružovat se a shromažďovat se je základním kamenem občanské společnosti, je to právo a v určitém smyslu i povinnost občanů,“ zve na protest jeho náchodský iniciátor Rudolf Rousek.