„Jde nám o to, aby se vytvořila nová celonárodní tradice oslavy českého piva a zvýšilo se povědomí veřejnosti o tomto tradičním českém nápoji. Svatý Václav je ochránce naší státnosti, ale také byl Karlem IV. vybrán jako ochránce pivovarníků a sladovníků. Proto se za Den českého piva zvolil den před svátkem svatého Václava," vysvětluje Pavel Kořínek, obchodní sládek náchodského pivovaru Primátor. Právě náchodský pivovar a více než tři desítky gastro provozoven převážně v okolí „pivovarského komína", které čepují jeho piva, se k akci připojily.

Den českého piva má právě krom oslavy nápoje nalákat veřejnost do hospůdek a restaurací. Do nich se totiž lidé v poslední době moc nehrnou. To potvrzuje třeba novoměstský restauratér Petr Němeček: „Spousta lidí kupuje domů lahvové pivo a do hospody tak často nechodí. Je to vidět ve statistikách, že se prodalo více lahvového piva než točeného."

Akci Den českého piva za náchodský pivovar už odstartoval sládek Pavel Kořínek v Pivnici na Rychtě v Novém Městě nad Metují a v restauraci Radnice v Hronově spolu s jejím provozovatelem.

Tam společně narazili sud nového pivního speciálu Čtrnácteráku. „Už při přípravě nového podzimního speciálu Čtrnácteráku jsme mysleli na svatého Václava, nový speciál je jakoby svatováclavským pivem. Název Čtrnácterák odkazuje na myslivost, protože na podzim myslivci vyřazují spousty zvěře, začínají zvěřinového hody a k divočině se hodí právě nějaký pivní speciál," říká Pavel Kořínek.

V restauraci Radnice dostalo tento speciál ochutnat několik přítomných hostů. Načepoval a nabídl jim ho přímo sám sládek. Podle něj české pivo nejlépe chutná správně načepované v restauraci. Restauratéři a hospodští nabídnou v rámci oslavy svým zákazníkům minimálně dvě možnosti z nabídky, která je ke Dni českého piva připravena. Hosté ochutnají například speciální pivní menu, dostanou k hlavnímu jídlu malé pivo zdarma, ochutnají pivní speciály, druhé pivo budou mít zdarma, nebo mohou okusit pivní degustační menu.

Dvanáctka je do guláše ideální

„Tady hostům nabídnou malé pivo k hlavnímu jídlu a speciální menu, vepřové hody, kdy budou nabízet polévku prdelačku a vepřový guláš Primátor," uvedl sládek Kořínek a obrátil se na provozovatele s otázkou, zda při přípravě guláše používali správné pivo? „Byla to tmavá dvanáctka," odpověděl šéf podniku. „To je ideální," pochválil jej sládek. Podle něj se má akcí Den českého piva také zvýšit pivní kultura.

Anketa: Zajdete si na točené, nebo radši lahváče?

Michal Ponke, 35 let, Náchod

Když mám čas a chuť, raději zajdu do hospůdky na točené. Chuťově je lepší. Dávám přednost světlé desítce nebo dvanáctce. S přáteli si u piva popovídáme, je to takový příjemný relax.

Martin Zvoníček, 31 let, Jaroměř

Tak to jste narazili na odborníka. Točené je samozřejmě lepší. Má pěnu, je čerstvější a v půllitru si ho člověk více vychutná. Lahváče si beru s sebou do terénu, třeba na ryby.

Miloš Bareš, 70 let, Náchod

Mám raději pivo točené. Lahváče si dám jen z nouze doma, třeba po jídle. Na točené si občas zajdu do hospůdky. Je přirozenější a má lepší říz. Dávám přednost světlé jedenáctce.

Jakub Dvořák, 46 let, Náchod

Pivo si dávám jen příležitostně a chutná mi více to točené. Přijde mi čerstvější a má větší říz. Vzhledem k nedostatku času navštěvovat hospody si dám občas doma lahvové.

Josef Švec, 19 let, Náchod

Točené je mnohem lepší. Je přímo ze sudu a člověk si při popíjení piva může popovídat s kamarády. Lahváče si dám občas doma po práci, na spláchnutí oběda nebo k televizi. (reh)