Kde? Na Náměstí TGM. Kdy? Začínáme přesně v 15.30 hod.


Na návštěvníky show čeká tak jako vloni občerstvení a řada soutěží. Hlavní cena je opět velmi lákavá – jeden z diváků může získat osobní automobil Hyundai Santa Fe!


Kulturní část programu obstarají dvě taneční vystoupení skupin z Déčka.


Zájemci se mohou přímo na místě dozvědět, jak vznikají tištěné a zároveň interenetové noviny Náchodský deník.


Vloni v červnu, kdy se Den s Deníkem konal v Náchodě poprvé, řešili zástupci samosprávy s obyvately města problémy týkající se nedostatku parkovacích míst nebo obchodu s potravinami na sídlišti U nemocnice. Co však trápilo většinu Náchoďáků nejvíce byla dopravní situace ve městě. Tento dlouholetý problém je stále aktuální a jeho řešení zatím nic hmatattelného nepřineslo.


Dnes se bude diskutovat o problému různých bariér ve městě, s nimiž se musejí vypořádat imobilní občané.


Náchod už je sice ve velké většině bezbariérové město, ale bez chybičky to určitě není. Například zubní ambulance bezbariérová není a pokud se vozíčkář potřebuje dostat k zubaři, bez cizí pomoci to nezvládne. Podobné je to i v České spořitelně, dále v kině Vesmír, nepřístupné jsou pizzerie, některé restaurace, sportovní potřeby, různé obchody s oblečením a podobně.


Dalšími zastávkami mobilní redakce Náchodského deníku budou 21. května Česká Skalice, kde se bude diskutovat o dosud nedokončeném obchvatu města, a 2. června se redakční tým představí v Novém Městě nad Metují, kde budou tématem debaty opukové skály v Nádražní ulici, jejichž havarijní stav čeká na odpovídající zajištění.