Právě nyní se koná soutěž, která je určena pro kohokoliv, kdo se chce zapsat do historie Teplických skal.

„Autorem jména pro zatím nepojmenovanou skálu může být kdokoliv," uvedla Martina Tauchmanová, vedoucí Turistického informačního centra Teplice nad Metují.

Pozoruhodný skalní labyrint…

Již tisíce navštívily a poznaly pozoruhodný labyrint Teplických skal. Mnozí turisté se rádi vracejí, stále je totiž co nového k obdivování i objevování. „Pokud při svých toulkách Teplickými skalami vyfotíte nějaký zajímavý nepojmenovaný skalní útvar a jeho fotku nám spolu s návrhem na jméno zašlete do konce roku 2012, může se stát, že další skála ponese jméno podle vašeho výběru," prozradila Tauchmanová.

Email, na který mohou zájemci své snímky posílat, je: info@teplickeskaly.com 

Autoři nejlepších deseti návrhů budou odměněni nejen případným označením jimi pojmenované skály na prohlídkovém okruhu, ale také věcnými cenami.

Teplické skály přichystaly pro turisty prázdninovou novinku. Po mnohaleté přestávce se zájemci mohou na trasu vydat společně s průvodcem

Z jeho výkladu se dozví mnoho zajímavostí o vzniku a objevování skal, o místní fauně i floře, o horolezectví a mnoho dalších informací.

Služeb průvodce mohou využít jak jednotlivci, tak menší skupiny.

„Teplické skály navštěvují kromě Čechů především Poláci, dále pak Němci či Holanďani. Doufáme, že jak průvodcovská služba, tak i vyhlášená soutěž přitáhnou hodně návštěvníků," zakončila Tauchmanová.