Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dětem byla slavnostně předána zrekonstruovaná školka

Hronov /FOTOGALERIE/ - Nově zrekonstruovaná mateřská škola byla ve středu odpoledne slavnostně předána do užívání předškolákům.

8.10.2011
SDÍLEJ:

Dětem byla slavnostně předána do užívání nově zrekonstruovaná školka.Foto: Jiří Mach

„Chtěla bych poděkovat všem těm, kdo se podíleli na rekonstrukci obou budov MŠ a zahrady s dopravním hřištěm,” zahájila malou slavnost ředitelka MŠ Monika Vaňátová a vyzdvihla spolupráci s polskou mateřskou školou Kudowa Zdrój.

Nový nábytek, podlahy i okna

Rekonstrukce byla realizována jako součást dvou projektů, na které byly přiděleny dotace z dotačních fondů. Rekonstrukce se dočkaly sociální zařízení, vyměněny byly podlahové krytiny ve třech třídách, kde jsou i nová okna a dveře dveře a třídy byly vybaveny novým dětským nábytkem a pomůckami, které jsou potřebné pro naplánované vzdělávací akce. Spolu se třídami byly novým nábytkem vybaveny i dětské šatny.

Mají dopravní hřiště se značkami

Dále došlo na rekonstrukci a doplnění nových herních prvků na zahradě mateřské školy spolu se sadovnickými úpravami a rekonstrukcí plotu s jeho zabezpečením.

Stávající asfaltová plocha na zahradě školky byla zbavena nerovností pokládkou nového živičného povrchu, kde vznikla plocha pro dětské dopravní hřiště, které bylo vybaveno novým vozovým parkem a značkami. Celkové náklady na tuto část rekonstrukce činily téměř, 3,9 miliónu korun, z čehož dotace dosáhly výše 90% a město se podílelo částkou pouze 385 tisíc.

Zateplením snížili energetické nároky

Druhá část, která začala v létě loňského roku, byla součástí akce „Zateplení budov v majetku města Hronov“. Tyto stavební práce na obou budovách MŠ se skládaly z kompletní rekonstrukce vnějšího pláště se zateplením fasády a střech, nového oplechování a také z výměny všech oken a venkovních dveří. „Všechny tyto úpravy byly provedeny s cílem co největšího snížení energetické náročnosti,” uvedl hronovský místostarosta Josef Thér.

Největší objem prací, které nebylo možné dělat za provozu se uskutečnily v letních měsících, kdy byly mateřské školy uzavřené. Ostatní práce proběhly s ohledem na provoz obou školek.

Náklady na tuto „zateplovací” akci dosáhly částky přes 8,8 miliónu korun a i zde pomohla s financováním dotace - ta činila 57,86% na jednu budovu a 49,8% na druhou .

Hosté pak byli pozváni na shlédnutí pohádky „Malá čarodějnice“, kterou pro ně zahrály děti z pěveckého sboru Hronováček pod vedením Věry Kultové. Následovalo malé občerstvení, které připravili zaměstnanci MŠ a prohlídka obou nově zrekonstruovaných budov Mateřské školy včetně zahrady s dětským a dopravním hřištěm. (jim)

8.10.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Bílé pláště dnes lékaři neobléknou

Ilustrační foto.

V Broumově u nádraží evakuovali desítky lidí a psa. Unikal plyn

Zaměstnavatel neposílal srážky ze mzdy insolvenčnímu správci

Náchodsko - Neobvyklý případ zpronevěry řeší policisté na oddělení hospodářské kriminality v Náchodě.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Machovu zatím chybí forma i štěstí

Náchodsko - O slunečném víkendu se hrálo o další mistrovské body ve fotbalovém Jopeco Okresním přeboru mužů.

Nevěděli, co se šaty, tak je vrátili

Jaroměř, Josefov - Nečekaného překvapení se po pár týdnech dočkali jak vystavovatelé, tak i majitelka odcizených šatů. Před vchodem do objektu Starého špitálu v Josefově, kde se v době 9. do 11. září konala výstava a z něhož zmizely některé vystavované artefakty (tj. zářivky a plesové šaty), se z ničeho nic jednou ráno objevila igelitka. A uvnitř se skrývaly oboje šaty, které kdosi předtím z výstavy odnesl.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení