VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Děti ze ZŠ Velké Poříčí dostaly k svátku nové šatny

Velké Poříčí - Žáci místní Základní školy dostaly k pondělnímu svátku Mezinárodního dne dětí vskutku exkluzivní dárek. Z nevyužitého sklepa vznikly nové šatnní prostory, které nahradily nevyhovující na chodbě před učebnami

3.6.2009
SDÍLEJ:

Potom si bylo možné nové šatny prohlédnout.Foto: Jiří Mach

Učitelé nechtěli na svátek trápit děti učením a tak pro ně uspořádali projektový den „Napříč školou“ pod názvem Bezpečně o prázdninách. Hned po ránu se žáci přemístili na fotbalové hřiště, kde bylo připraveno deset stanovišť na kterých si rozšiřovali znalosti z dopravní výchovy, hygieny těla, jak zastavit krvácení, co se zlomeninou, protišoková opatření, jak na resuscitaci, popáleniny a testy ze zdravovědy. Jelikož se nejednalo o běžnou školní výuku, tak se děti snažily předvést své znalosti a přitom se ještě ledacos přiučily. O blížících se letních prázdninách tak budou lépe připraveny na případné mimořádné události.

Slavnostní okamžik ale přišel hodinu před polednem, kdy se všichni přemístili ke své škole, kde jim starosta městyse Josef Král, ředitel školy Jan Strašil a zástupce Krajského úřadu Ivana Kudrnáčová slavnostně předali do užívání nově vybudované šatny. Ty vznikly z nevyužitého sklepa a nahradí tak nevyhovující šatnu umístěnou na chodbě před učebnami.

Tento významný projekt v hodnotě 4,8 milionu korun byl podpořen Programem financovaným z prostředků Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci Finančního mechanismu EHP a Norského finančního mechanismu a Královéhradeckého kraje částkou 2,8 milionu korun.

Po slavnostním přestřižení pásky na které byli pozváni i zástupci místní SSPTP, MŠ a hronovské ZŠ a samozřejmě všichni, kteří se na realizaci stavby podíleli, byla možnost i pro veřejnost aby si prohlédla nové šatny včetně sociálního zázemí pro víceúčelové hříště, které je součástí stavby. Všichni, kteří do nově vybudovaných prostor nahlédli, žasli údivem, co se nechá ze zpustlých sklepních prostorů vybudovat.

Nové zázemí se líbilo i dětem a slíbily, že si budou nové investice vážit a chovat se k ní s respektem.

(Jiří Mach)

3.6.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sobotka - Náchod B

Ve šlágru kola slavila úspěch kostelecká taktika

Počítání volebních hlasů.

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

Těším se na to, co mi život přinese nového, říká Soňa Marková

Náchod - “Výsledky voleb jsou pro mě osobně a hlavně pro KSČM velkým zklamáním. Nečekali jsme, že se hlasy přesunou tak významně ke stranám, které jsou spíše populistické. Ale voliči rozhodli,” říká poslankyně za KSČM Soňa Marková.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Lídr královéhradecké krajské kandidátky ČSSD Jan Birke svůj post poslance obhájil, ale po skončení voleb a sečtení hlasů bylo vidět, že k radosti má daleko.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení