VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Díky grantu obnoví žáci z Machova park u hřiště

MACHOV - Radostná zpráva dorazila na začátku tohoto týdne do zdejší základní školy. Středisko ekologické výchovy a etiky Rýchory spolu s Nadací Partnerství jí totiž odsouhlasilo poskytnutí finanční částky 70 tisíc korun na realizaci projektu nazvaného Z náměstí do parku.

3.5.2007
SDÍLEJ:

Loni se podíleli žáci machovské školy na rekonstrukci pomníku padlých v první světové válce (na snímku). Letos díky příspěvku zkrášlí park u fotbalového hřiště. Foto: Archiv školy

V rámci projektu, který se uskutečňuje v programu Škola pro udržitelný život, provedou žáci ve spolupráci se zaměstnanci úřadu celkovou obnovu parku u fotbalového hřiště.

Zkrášlí park

„O park se v posledních mnoha letech téměř nikdo nestaral. Po jeho rekonstrukci by se v něm měla objevit dvě odpočívadla s lavičkami a spousta nových rostlin,“ prozradila ředitelka školy Helena Martincová. Dodala, že na zaměstnance úřadu čekají terenní práce, instalace laviček a pokládání dlažby. Školáci spolu se zahradnicí pak vysázejí rostliny, upraví ručně terén a zasejí trávník. „Práce se dětem opět promítnou také do vyučování. Chystáme besedy, semináře i praktická cvičení s odborníky na téma zeleň a parky v obcích,“ sdělila Martincová.
Pokud vše půjde tak jak má, zrekonstruovaný park by se měl dočkat slavnostního otevření v září při pouťovém posezení před školou. Možná při této příležitosti dostane navíc i nové pojmenování. Podle slov ředitelky se uvažuje o tom, že by v jeho prostorách mohla být v budoucnu umístěna pamětní deska letce kapitána Václava Foglara, který bojoval za 2. světové války v anglické armádě a patří bezesporu mezi významné rodáky.

Obec kvete

Machovští školáci nejsou , co se týče zkrášlování míst v obci, žádnými nováčky. V rámci projektu Škola pro udržitelný život, který podporuje rozvoj komunitního života v obci, se podíleli již na třech akcích. „Při rekonstrukci náměstí jsme upravili zahrádku před školou a hřiště pro děti z mateřinky, dále jsme se podíleli na generální opravě studánky pod Borem a loni jsme k nepoznání změnili pomník padlých v 1. světové válce,“ pochlubila se Helena Martincová. Dále uvedla, že pokud škola získá finance i v příštím roce, rádi by dokončili úpravu obou parků podél veřejné kumunikace nebo by na školním pozemku začali s vytvářením ekoareálu pro výuku přírodopisu i pro bádání v jiných předmětech.

3.5.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Martin Jiránek

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

Před volbami dali přednost rodině a vstoupili do svazku manželského

Janovičky u Broumova - Vhodit volební lístek do volební urny je úkon, který se neděje každý den.

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Královéhradecký kraj - V pátek a v sobotu mají lidé možnost jasně se vyjádřit k budoucnosti Česka. Od 14 hodin, kdy začaly volby do Poslanecké sněmovny PČR, jsou otevřené volební místnosti a voliči až do sobotního odpoledne mohou rozhodovat, kdo zemi v následujících čtyřech letech povede.

Manželé Doležalovi z Náchoda volili v hlavním městě Švédska

Stockholm, Náchod - Eva a Michal Doležalovi z Náchoda měli cestu do Stockholmu naplánovanou už dlouho před volbami. "Nebyla nám však lhostejná naše budoucnost a pokud chci věřit v demokracii, je nutné, aby byla volební účast co nejvyšší," říká maminka třech dětí.

Svůj hlas hodil do volební urny jen pár vteřin před uzavřením volební místnosti

Božanov - Je krátce před čtrnáctou hodinou a do uzavření volebního okrsku zbývají tři minuty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení