„Setkání proběhlo v sídle Archy v Komenského ulici. Pracovnice občanského sdružení místostarostku seznámily s činností Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Archa,“ informovala Nina Adlof, mluvčí náchodské radnice.

Místostarostka Drahomíra Benešová se při setkání informovala o programu doučování pro sociálně znevýhodněné děti a mládež, který probíhá již tři roky a vloni se do něj zapojilo 40 dětí.

„Objekt, ve kterém Archa sídlí, patří městu. Občanské sdružení zde platí náklady za energie, budeme řešit, zda by se vytápění prostor nedalo zefektivnit, “, uvedla místostarostka.

Další informace se týkaly financování o. s. Dokořán, které je neziskovou organizací. Město Náchod přispělo v roce 2010 částkou 125 tisíc korun (jedná se o zhruba pět % z celkového rozpočtu sdružení). V průběhu diskuze došlo i na téma spolupráce s Romským komunitním centrem v Kladské ulici. „Naším cílem je alespoň částečně činnosti obou těchto zařízení propojit, tak, aby v budoucnu vzájemně spolupracovaly,“ vysvětlila Benešová.
Hovořilo se i o fungování skateparku v areálu Na Hamrech. „Celá akce skatepark skončila tím, že se zde namontovala kamera, areál otevírá a zavírá policie. Rádi bychom, kdyby byl skatepark v provozu, ale za účasti dospělé osoby - správce a dodržování provozního řádu a pravidel. Navrhujeme, aby v parku pracoval terénní pracovník, který by dokázal pracovat s problematickou mládeží a nevystupoval by zde jenom jako represivní složka prevence“, uvedla Aneta Žďárská, sociální pracovnice Archy.