Jak však ujišťuje kartářka Soňa Nerudová z Hronova, dnešní pátek třináctého by měl být naopak krásným, šťastným dnem. Dařit by se dnes mělo zejména mužům. „Ženy budou spíše ve chvatu, budou mít hodně práce. Všechno budou chtít rychle stihnout, aby se mohly jít bavit,“ říká Soňa Nerudová s tím, že dnešek by měl navíc být podle karet doslova „Dnem od Boha“. „Měl by to být tedy opravdu moc pěkný den, dokonce by mohlo být i pěkné počasí, mělo by svítit slunce. Zároveň v tomto dnu začíná pro mnohé velké období obrovských změn. Jedná se o duchovní změny v hlavách lidí, někteří jedinci to na sobě poznají,“ uvádí kartářka Nerudová.

Karty navíc prý ukazují, že mnoho lidí bude dnes na cestách. Dále spousta lidí dostane zprávy, které budou dosti povzbuzujícího charakteru. Pokud se například někdo někam chystá jet a stále si není jistý, že určitě pojede…, stále čeká na rozhodnutí, zda ho rodina či práce pustí…, mělo by mu to určitě dopadnout. A právě dnes by se to měl dozvědět.

„Letos, v roce 2012, nám začalo velké období změn. Respektive, tyto změny začaly již dříve v roce 2008… Ale zrovna dnešní den pátek třináctého se nám hodně duchovně otvírá. Kdo je na to citlivý, tak to moc dobře pocítí. Spousta lidí může mít takové pocity, jako že se ´vznáší takzvaně mimo´. Samozřejmě v dobrém slova smyslu,“ vysvětlila Soňa Nerudová.

„Jinak dařit by se mělo, jak jsem již říkala, především mužskému pohlaví. Pokud by se vyskytly nějaké hádky či diskuze, pak by v nich zvítězili určitě muži. Proto radím ženám, aby se do hádek s muži dnes určitě nepouštěli,“ usmívá se kartářka.

Dále karty říkají, že pokud má někdo rozjednanou nějakou vedlejší práci, nějaký kšeft, pak by mu to mělo zrovna dnes dopadnout. Může se jednat třeba i o různé brigády.

A jak prožíváte pátky třináctého vy? Přináší vám toto datum štěstí nebo naopak jen samé nepříjemnosti? Svá vyprávění pište na e-mail: regina.hellova@denik.cz