Po téměř třítýdenní odstávce bylo v sobotu opět otevřeno akvacentrum městských lázní. Přichází s novinkou – platbou čipovými hodinkami, které budou platit i v sousedním padesátimetrovém bazénu.

Nový odbavovací systém si odbyl premiéru v sobotu, kdy fungoval souběžně se starými vstupenkami a permanentkami, ale postupně se počítá s náhradou stávajících permanentek právě elektronickými čipovými hodinkami. Ty je možné od soboty koupit u pokladen městských lázní i padesátimetrového plaveckého bazénu a zároveň si je dobít libovolnou částkou zaokrouhlenou na stokoruny. Hodinky zůstanou majetkem návštěvníka a bude je moci dále používat. Zůstane přitom zachována i možnost jednorázového vstupu jako nyní.

Pomocí hodinek bude jejich držitel platit nejen vstupné, ale například i občerstvení v mokrém baru nebo v restauraci městských lázní. Umožní rovněž bezplatný vstup do sauny nebo poloviční slevu v soláriu.

Čipové hodinky mají podle provozovatele řadu výhod. „Kdo bude mít hodinky nabité, vůbec se nebude muset zastavit u pokladny a půjde přímo do šatny akvaparku. Další výhodou je možnost přecházení mezi akvaparkem a padesátimetrovým bazénem,“ uvedla Jaroslava Bernhardová ze Správy nemovitostí. Hodinky přitom umožní platit čas skutečně strávený v bazénu nebo akvaparku.