Tím se stalo nové hřiště s mnoha herními prvky, které přes prázdniny vyrostlo na přilehlé zahradě. Poskytne prostor pro hru a zábavu nejen devadesáti prvňáčkům, ale i dětem, které navštěvují školní družinu. Ta se nachází ve stejné budově.

„Dnes jste tu nejdůležitější, protože jdete první den do školy a my bychom si přáli, abyste si to skutečně užili a ve škole se vám líbilo. Za chvíli se posadíte do svých tříd, kde máte připravené dárky. A já vám slibuji, že se na vás hned v prvních dnech přijdu podívat, abych se zeptal, jak se vám zde líbí," řekl všem prvňáčkům ředitel školy Ladislav Domáň.

Poté se děti nedočkavě rozběhly do tříd, kde na ně už čekaly usměvavé a po prázdninách odpočaté paní učitelky.

Prvňákům se nástup do základní školy nevyhnul ani v Hronově. Letos se jich sešlo padesát osm, což je rekordní počet a po několika desítkách let musely být otevřeny tři první třídy.

Prvňáčci se nejprve sešli v Jiráskově divadle, kde je slavnostně uvítaly ředitelka školy Věra Řehůřková, starostka Hana Nedvědová a třídní učitelky. Každý nový žáček dostal na upomínku pamětní list, knížku a kytičku. Potom už se všichni přemístili do jednotlivých tříd, kde se dozvěděli vše podstatné, co je v následujícím období čeká. Instrukce dostali i rodiče.

Do 1.A nastoupil také Kvido Stratílek. Ten prozradil, že až bude velký, tak by chtěl jezdit na motorce a jako zaměstnání by ho nejvíce bavilo pracovat jako automechanik, aby mohl spravovat auta a motorky. „Ve škole se mně líbí. Na učení se těším, nejvíc až budeme mít fyziku," řekl Kvido.

Potom už nastal čas jít domů a všechny nové informace si v klidu probrat. Pro prvňáky tím skončilo bezstarostné období hraní a nastal čas na učení a získávání nových znalostí a dovedností.