V novém školním roce se tak ve všech ročnících náchodských základních škol bude vzdělávat celkem 1789 dětí. Další dobrou zprávou je, že provoz dnes zahájily všechny školy a podle slov ředitelů a pedagogů se po nelehkých uplynulých měsících na zahájení nového školního roku opravdu těšili!

Na 1. září se každý rok těší i představitelé města Náchoda, kteří opět zavítali do škol mezi prvňáčky. Starosta Jan Birke zahájil školní rok v 1. třídě v ZŠ TGM. „Letos se děti opravdu těšily a bylo to znát. Nejen v ZŠ TGM je čekají hodné paní učitelky a páni učitelé a skvělé zázemí, které jsme během uplynulých měsíců, a hlavně v průběhu prázdnin, zase o něco vylepšili,“ uvedl starosta Jan Birke.

Kromě prvňáčků povzbudil ve studiu i studenty prvního ročníku náchodské soukromé střední školy Academia Mercurii, která v letošním roce zahájila výuku v novém studijním oboru sportovní management.

„Když mě paní ředitelka Dana Jarolímová před časem informovala o tomto záměru, musím říci, že jako bývalého sportovce mě to nadchlo. Studentům a potažmo rodičům, kteří chtějí umožnit svým dětem sportovat a studovat současně, se tak otevřela další nová možnost, jak zůstat ve svém sportovním klubu, v domácím prostředí, a skloubit sport se studiem na střední škole. Často se to při odchodu na internáty bohužel nedaří a tady najdou skvělé zázemí i individuální přístup,“ upřesnil starosta Jan Birke.

Místostarosta Jan Čtvrtečka zavítal již tradičně do ZŠ Pavlišovská a ZŠ Běloves. Místostarostka Pavla Maršíková zahájila školní rok společně s místostarostou a ředitelem ZŠ Komenského v jedné osobě Františkem Majerem v prvních třídách v Sokolské ulici a poslanec a náchodský zastupitel Pavel Bělobrádek přivítal děti v prvních třídách ZŠ Plhov. Prvňáčky v ZŠ ve Starém Městě pozdravila vedoucí odboru školství MěÚ Náchod Iveta Lukešová. Město Náchod je zřizovatelem tří tzv. velkých ZŠ a tří malých.