„Trasy jsou ponechány ve stejném rozsahu jako v loňském roce. O změnách jsme zatím neuvažovali a ani nebyl důvod. Všechny současné spoje jsou cyklisty vytížené a zavezou je do všech zajímavých lokalit Kladského pomezí," informoval provozní ekonom náchodské dopravní společnosti Tomáš Holeček.

Autobusy s nepřehlédnutelným žlutým přívěsem na jízdní kola budou křižovat regionem až do 28. září. Kladské pomezí pokryjí dvě linky modrá a červená.

Modrá linka vyjede z Náchoda do Polska přes Kudowu Zdrój do Karlowa. Dále pak do Radkowa, Wambierzyc a přes Otovice do Broumova. Po stejné trase se bude také vracet.

Červená linka vyjíždí už z Hradce Králové. Cyklisté mohou přistoupit v Jaroměři, České Skalici, Náchodě či v Hronově. Linka dále pokračuje přes Polici nad Metují do Teplicko-adršpašských skal. To ale není konec trasy. Ta pokračuje dále přes Trutnov a Horní Maršov až na Pomezní boudy. Stejnou trasou se cyklobus i vrací.

Cyklisté z Jaroměře mají možnost využít i projíždějícího cyklobusu, který je zaveze přes Kuks, Dvůr Králové, Hostinné do Vrchlabí.

Do krásného prostředí Orlických hor mají cyklobusy namířeno také.

Fialová linka vyjíždí z Jaroměře přes Českou Skalici, Nové Město nad Metují a Ohnišova do Bačetína, Bystrého, Sedloňova, Deštného v Orlických horách až na Šerlich.

Na Šerlich pojede rovněž hnědá linka z Nového Města nad Metují přes Náchod do Kudowy Zdrój na Zieleniec a přes Orlické Záhoří na Šerlich.

Z Nového Města nad Metují pojede také zelená linka přes Náchod, Dobrošov, Nový Hrádek, Olešnici v Orlických horách, Deštné v Orlických rovněž na Šerlich.

Z Nového Města nad Metují vyjíždí také azurová linka, která přepraví cyklisty do turistické osady Peklo.